Z miasta

SFERA budzi zainteresowanie

W tym tygodniu ruszyły zapisy na mieszkania w nowopowstałym osiedlu SFERA. Lokale przygotowane przez Jaworznickie Towarzystwo Budownictwa Społecznego rozchodzą się dosłownie jak świeże bułeczki.

Zaledwie cztery godziny wystarczyły by wszystkie mieszkania przeznaczone na sprzedaż zostały zarezerwowane. Poniedziałkowe zapisy przerosły wszelkie oczekiwania a kolejka chętnych utworzyła się na długo przez ich rozpoczęciem. Do rozdysponowania były tylko 23 lokale, a chętnych było tak wielu, że utworzono nawet jak za dawnych czasów… komitet kolejkowy. Ostatecznie wszystkie lokale zostały zaklepane a JTBS utworzył jeszcze dodatkową listę rezerwową.

We wtorek z kolei ruszyły zapisy chętnych na mieszkania na wynajem. Tym razem o przydziale lokalu nie będzie decydowała kolejność, spokojnie można więc wypełnić wniosek i dostarczyć go do siedziby JTBS. Zapisy potrwają do 10 listopada, czasu jest więc sporo. -O kolejności wyboru mieszkań na wynajem przez osoby, których wnioski zostaną zatwierdzone przez Komisję Mieszkaniową, zadecyduje publiczne losowanie zaplanowane w II połowie listopada 2017 r. Oznacza to, że bez względu na to czy wniosek zostanie złożony w pierwszym czy ostatnim dniu, wszyscy mają równe szanse a o kolejności zadecyduje losowanie – informuje JTBS.

Na tym etapie dostępnych będzie 90 mieszkań na wynajem. By móc starać się o mieszkanie należy spełnić warunki określone w uchwale komisji Mieszkaniowej. Przede wszystkim należy spełnić trzy kryteria:

  • brak prawa do lokalu na terenie miasta Jaworzna (własność, współwłasność, najem lokalu w JTBS),

  • nieprzekraczanie ustawowych limitów dochodowych,

  • zobowiązanie się do wpłacenia partycypacji na poziomie 760 zł/m2 oraz kaucji zabezpieczającej będącej dwunastokrotnością miesięcznego czynszu (stawka czynszu 10,60 zł/m2). Partycypacja oraz kaucja podlegają waloryzacji i zwrotowi po zakończeniu stosunku najmu.

Pełen regulamin zapisów oraz wnioski do złożenia można znaleźć bezpośrednio na stronach internetowych Jaworznickiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego.

Najnowsze

To Top