Kultura i rozrywka

Pogodno zagra w Szczakowej

Zespół Pogodno znany z takich kawałków jak „Orkiestra”, „Pedofeel” czy „Pani w obuwniczym” przez całe sześć lat milczał, by powrócić w wielkim stylu. Szczecińska grupa wydała nową płytę i już w sobotę 14 października będzie koncertować w Szczakowej

Po wydaniu płyty „Plemnik” w 2011 zespół zamilkł na dłużej, ale w tym czasie muzycy nie próżnowali. Pracowali w innych składach, wydawali płyty, koncertowali, realizowali się przygotowując ilustracje muzyczne do filmów i spektakli teatralnych. Ostatecznie zdecydowali się jednak na powrót do korzeni i starego składu. Przed kilkoma dniami ukazała się nowa płyta zespołu „Sokiści chcą miłości” i już zbiera wiele pozytywnych recenzji. W ramach promocji płyty Pogodno rusza właśnie w trasę koncertową, która zahaczy także o Jaworzno. W Szczakowej zespół pojawi się w najsilniejszym, można powiedzieć klasycznym, składzie. Na scenie zobaczymy Jacka Budynia Szymkiewicza (wokal, gitara), Michała Pfeiffa (wokal, bas), Marcina Macuka (wokal, klawisze) i Jarosława Kozłowskiego (wokal, perkusja).

Pogodno w Domu Kultury im. Zdzisława Krudzielskiego zagra 14 października o godz. 18.00. Jako support przed publicznością wystąpi także jaworznicki zespół Grafen! Będzie to pierwsza z czterech imprez w ramach cyklu „Dobry koncert w Szczakowej”. W kolejnych miesiącach do Jaworzna zawitają jeszcze Universe, Lao Che i Czesław Mozil.

Bilety w przedsprzedaży kosztują 30 zł, a w dniu koncertu 40 zł. Można je nabyć na stronie bilety.mckis.jaw.pl oraz w kasach MCKiS w Domu Kultury w Szczakowej oraz na Hali Widowiskowo-Sportowej.

Najnowsze

To Top