Sport i rekreacja

Rajd Cztery Pory Roku – Cykliści powitali jesień

W niedzielę (8 października) miłośników spędzania czasu na rowerze przyciągnął Rajd Rekreacyjny Cztery Pory Roku „Powitanie Jesieni”. Zgromadził on ponad 190 uczestników.

W niedzielny poranek pod Galerią Galena zameldowało się aż 190 chętnych do udziału w Rajdzie Cztery Pory Roku „Powitanie Jesieni”. Nie tylko jaworznianie, którzy w cyklu rajdów Cztery Pory Roku już mieli okazję uczestniczyć. Do naszego miasta przybyli rowerzyści z Olkusza, Mysłowic, Katowic czy Bytomia. Pojawiali się na starcie indywidualnie, ale także w całych grupach rowerowych, reprezentujących ich miasta.

Długość trasy rajdu wynosiła około 23 km. Peleton ruszył spod Galeny w kierunku Jelenia. Tam rowerzyści odwiedzili malownicze zakątki Tarki oraz tzw. Zalanego w Łęgu, gdzie urządzono krótki postój. Następnie skierowali się na stadion Azotanii, gdzie zaplanowano metę rajdu.

Na stadionie, tradycyjnie już, organizatorzy zaproponowali imprezę integracyjną z poczęstunkiem, dobrą zabawą i nagrodami. Przygotowano między innymi puchar dla najliczniejszej zorganizowanej grupy rowerowej, która wzięła udział w rajdzie. Tym razem puchar został w naszym mieście, gdyż najliczniejszą reprezentacją mógł pochwalić się Team Jaworzno.

– To była znakomita okazja żeby wspólnie popedałować w świetnej atmosferze – mówi Pani Gabriela, uczestniczka niedzielnego rajdu. – Mimo iż większość uczestników widziała się pierwszy raz w życiu, pochodziła z kilku miast rozsianych w regionie i reprezentowała kilka pokoleń, to czuliśmy się jak jedna wielka rowerowa rodzina. Pasja do jazdy na rowerze naprawdę zbliża ludzi.

Zdjęcia G. Brodzik

Więcej o Czterech Porach Roku: Dla kogo „Cztery Pory Roku”?

 

Najnowsze

To Top