Z miasta

SFERA przyciąga jak magnes

Od 3 października br. Jaworznickie TBS Sp. z o. o. przyjmuje wnioski na wynajem mieszkań w II etapie Osiedla SFERA. Choć nabór trwa przez pięć tygodni aż do 10 listopada to z dnia na dzień zwiększa się liczba zainteresowanych, szukających lokalu dla swojej rodziny właśnie w tej inwestycji.

Kiedy w ubiegłym roku JTBS wprowadziło zasadę „kto pierwszy ten lepszy”, dzięki której osoby będące na czele listy miały pierwszeństwo wyboru mieszkania na wynajem nikt nie podejrzewał, że już 5 dni przed terminem przyjmowania wniosków na korytarzu spółki zagoszczą klienci. Chcąc uniknąć takiej sytuacji przy wynajmie mieszkań zarówno w przypadku wieżowca SŁONECZNA jak i II etapu SFERY, od tego roku, zainteresowani mogą aplikować o lokal mieszkalny w wyznaczonym kilkutygodniowym terminie, a o kolejności wyboru lokum – po weryfikacji przez Komisję Mieszkaniową – decyduje publiczne losowanie.

Rzeczywiście, osiedle SFERA jak żadne inne realizowane do tej pory przez JTBS przyciąga ludzi swoją ofertą niczym magnes. Niska, trzykondygnacyjna zabudowa , mająca bardziej charakter domów wielorodzinnych niż „betonowych” bloków, zielona i bezpieczna okolica, własny układ komunikacyjny z zapleczem parkingowym są argumentami w wyborze tej inwestycji, z którymi trudno polemizować. Stan ten potwierdziło także zainteresowanie z jakim spotkało się osiedle w trakcie „Dni otwartych na SFERZE”, gdzie w okresie od 15 do 16 września średnio co dwie minuty budowę odwiedzała nowa osoba.

W II etapie SFERY spółka realizuje 90 mieszkań na wynajem – 1, 2 i 3 pokojowych – wszystkie z funkcjonalnymi balkonami, a w przypadku lokali na parterze z ogrodzonymi tarasami. Nie dziwi zatem fakt, że gdy 25 września JTBS opublikowało informację, że 2 października rozpoczyna sprzedaż na własność 23 mieszkań, jeszcze tego samego dnia w kolejce ustawiły się osoby, które przez siedem kolejnych dni oczekiwały na moment zapisów na zakup swojego „M”. Drugiego października sprzedaż trwała niecałe 4 godziny…

Dziś Jaworznickie TBS przyjmuje wnioski na mieszkania na wynajem i jak zapewniają pracownicy – nie ma żadnych kolejek, ale jest spore zainteresowanie. Warto zatem, jeśli ktoś szuka mieszkania czynszowego w tej lokalizacji, złożyć wniosek już teraz niż czekać na ostatnią chwilę, bo wtedy wiele osób może sobie o tym jeszcze przypomnieć i trzeba będzie odczekać trochę czasu by być obsłużonym przez pracowników JTBS.

Najnowsze

To Top