Sport i rekreacja

Sportowy weekend w kratkę

Miniony weekend okazał się średnio udany dla jaworznickich sportowców. Drużyny z naszego miasta tym razem grały w kratkę i niestety przydarzyło się im kilka wpadek.

Nieoczekiwanej porażki w II lidze doznali siatkarze MCKiS. Podopieczni trenera Łozińskiego przed własną publicznością polegli 2:3 w starciu z TS Volley Rybnik. Jaworznianie dobrze rozpoczęli spotkanie, ale rybniczanie także pokazywali, że nie można ich lekceważyć. W pierwszym secie długo trwała walka punkt za punkt a MCKiS wygrał do 28. W drugim secie poszło już łatwiej i wydawało się, że ekipa z Jaworzna ma już wszystko pod kontrolą. Potem jednak TS Volley zaskoczył gospodarzy i wygrał pewnie kolejne dwa sety a także tie-break i mógł świętować końcowe zwycięstwo. W najbliższą sobotę jaworznian czeka kolejne trudne wyzwanie – w Tychach zmierzą się z tamtejszym TKS-em, który zawsze jest bardzo wymagającym rywalem.

Powody do świętowania mieli za to koszykarze MCKiS, którzy odnieśli kolejne cenne zwycięstwo. Podopieczni trenera Bilińskiego przed własną publicznością nadspodziewanie łatwo rozprawili się z Polonią Bytom. Praktycznie przez cały mecz dominacja jaworznian nie podlegała wątpliwości. Dopiero gdy w ostatniej kwarcie na parkiecie pojawili się rezerwowi, goście nieco zniwelowali stratę, nie mogli jednak zagrozić dobrze dysponowanym jaworznianom. MCKiS ostatecznie wygrał wysoko 92:74 i awansował na drugie miejsce w tabeli. W środę Sokoły staną przed szansą dopisania do swojego konta kolejnych punktów. O godzinie 20:00 na Hali Widowiskowo-Sportowej podejmować będą Pogoń Ruda Śląska, która jak na razie zaliczyła komplet czterech porażek.

Bardzo ciekawe spotkanie mogli obejrzeć kibice, którzy w sobotę wybrali się na Stadion Miejski. Szczakowianka w meczu okrzykniętym hitem rundy jesiennej mierzyła się z Ruchem Radzionków. Ze starcia byłych ekstraklasowców lepiej wyszli goście, którzy pokonali Biało-Czerwonych 1:0. Dodatkową ozdobą spotkania była efektowna oprawa jaką zaprezentowali kibice obu ekip. Szczakowianka wciąż zajmuje ostatnie miejsce w tabeli Haiz IV ligi. W sobotę Jaworzniccy Drwale na wyjeździe zagrają z MKS-em Myszków.

Pewne zwycięstwo w Makowie Podhalańskim odniosła za to Victoria 1918. Biało-Zieloni po trafieniach Jakuba Bujakiewicza, dwóch Piotra Sierczyńskiego i jednym Kamila Majki pokonali Halniaka 4:0. Wszystko wskazuje na to, że jaworznianie wrócili już do dobrej dyspozycji i próbują gonić lidera z Jawiszowic. Teraz podopieczni trenera Kijowskiego mają trochę czasu na odpoczynek. W następny weekend będą bowiem pauzowali a kolejny mecz w ramach wadowickiej ligi okręgowej rozegrają dopiero 28 października. Wtedy to na wyjeździe zmierzą się z Garbarzem Zembrzyce. W niedzielę kolejnej porażki w chrzanowskiej B klasie doznały za to rezerwy Victorii 1918. Tym razem rezerwiści u siebie ulegli 1:2 drugiej drużynie LKS-u Żarki. Biało-Zieloni spadli na 11. miejsce w ligowej tabeli.

Do kuriozalnej sytuacji doszło za to w chrzanowskiej A-klasie. Ciężkowianka w Balinie miała grać z tamtejszym Orłem, ale gospodarze nie dostarczyli aktualnych kart zdrowia zawodników. Zgodnie z regulaminem arbiter nie mógł w takiej sytuacji rozpocząć spotkania. Za swoje niedopatrzenie Orzeł zostanie ukarany walkowerem 0:3 na czym zdecydowanie skorzysta Ciężkowicki Walec. Podopieczni trenera Tomasiewicza mogą dopisać sobie kolejne trzy punkty, dzięki którym awansują na 4. miejsce w tabeli. W następnej kolejce już w sobotę jaworznianie na wyjeździe zagrają z Victorią Zalas.

Zgoda Byczyna na wyjeździe mierzyła się z ligowym potentatem – CKS-em Czeladź. Jaworznianie niestety nie zdołali sprawić niespodzianki i urwać punktów faworytowi. Ostatecznie ulegli czeladzianom 0:2. Mimo porażki Żółto-Zieloni pokazali się z dobrej strony a po 10 spotkaniach zajmują wysokie 5. miejsce w tabeli Patrick A klasy. W sobotę byczynianie u siebie podejmować będą ekipę MKS-u Sławków.