Sport i rekreacja

Tytani najlepsi w kraju!

Zawodnicy klubu MCKiS Tytan po raz kolejny potwierdzili, że w kraju nie mają dla siebie równych. Jaworzniccy armwrestlerzy w świetnym stylu sięgnęli po Puchar Polski wśród seniorów.

Jaworzno od lat uchodzi za potęgę w siłowaniu na rękę i regularnie umacnia swoją pozycję na kolejnych zawodach. Ostatnio jaworzniccy Tytani pojechali do Jabłonki, gdzie wzięli udział w XVIII Pucharze Polski w Armwrestlingu organizowanym przez Federację Armwrestling Polska, UKS Niedźwiedzie Orawy oraz Urząd Gminy w Jabłonce. Dwudniowe zmagania z udziałem 200 najlepszych siłaczy w kraju przyniosły ekipie z MCKiS sporo sukcesów. Łącznie jaworznianie wywalczyli 6 złotych, 10 srebrnych i 6 brązowych medali. Dzięki takiemu dorobkowi zajęli trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej i pierwsze w najważniejszej klasyfikacji seniorów.

Liderem zespołu okazał się Tomasz Szewczyk, który w seniorskiej kategorii 95 kg wywalczył dwa złota na prawą i lewą rękę. Jak zwykle nie zawiódł też Lucjan Fudała, który wywalczył złoto na lewą rękę w kategorii 105 kg i srebro w klasyfikacji open. Jego dorobek mógłby zresztą być jeszcze lepszy gdyby nie kontuzja, która odnowiła się w trakcie pojedynków. Dwa złota w kategorii Masters wywalczył trener Mariusz Grochowski. Po dwa krążki sięgnęli też Damian Kotlarz, Artur Krupa, Natan Kajdas, Damian Kuśnierczyk a także Radosław Kwietniewski. Warto też odnotować świetny debiut jedynej kobiety reprezentującej barwy MCKiS. Anna Przybysz wywalczyła trzy medale – srebro i brąz wśród juniorek i srebro wśród seniorek.

Turniej w Jabłonce przy okazji był też kwalifikacjami do kadry narodowej na listopadowy Puchar Świata Zawodowców w Armwrestlingu. Podczas imprezy Polskę reprezentować będą wszyscy seniorzy, którzy byli finalistami krajowego Pucharu.

Medale Tytanów podczas Pucharu Polski:

Seniorzy (15 medali; 1. miejsce drużynowo)

• Tomasz Szewczyk (kat. 63 kg) – 2x złoto – prawa i lewa ręka

• Lucjan Fudała (kat 105 kg) – złoto lewa ręka i srebro w klasyfikacji open (lewa ręka)