Biznes - inwestycje

Elektryczne taksówki bliżej Jaworzna

Wkrótce po ulicach Jaworzna jeździć mają elektryczne taksówki. W środę w Urzędzie Miejskim odbędzie się spotkanie informacyjne dla zainteresowanych kierowców, przedsiębiorców i mieszkańców Jaworzna.

Jaworzno chętnie sięga po nowe technologie i coraz śmielej wprowadza ideę elektromobilności w życie. Po elektrycznych autobusach, które powoli wypierają starsze spalinowe modele, przyszedł czas na elektryczne taksówki. Przypomnijmy, że jeszcze w kwietniu prezydent Paweł Silbert podpisał porozumienie, na mocy którego Jaworzno przystąpiło Polskiego Programu Elektryfikacji Motoryzacji

Jednym z pierwszych przedsięwzięć w ramach programu będzie wprowadzenie floty kilkunastu elektrycznych taksówek, które działać mają pod marką Electric Taxi. Taki system działa już w Warszawie, gdzie po ulicach jeżdżą elektryczne Nissany. Poza Jaworznem takie rozwiązanie w najbliższych miesiącach ma wystartować także m. in. w Krakowie.

Więcej na temat elektrycznych taksówek w Jaworznie będzie można dowiedzieć się już w środę 18 października 2017 r. w Urzędzie Miejskim. Początek spotkania w Sali Obrad o godzinie 15:00.

Najnowsze

To Top