Bezpieczeństwo

Kronika policyjna

Z niedowierzaniem można kręcić głową na wiadomość o 18-latku, który kilka dni po otrzymaniu prawa jazdy został zatrzymany przez Policję, kierując w stanie nietrzeźwym. Można kpić, iż niezbyt długo cieszył się świeżym prawem jazdy. Oczywiście lepiej dla niego, ale przede wszystkim dla innych użytkowników dróg, że uprawnienia, do których „nie dorósł” zostaną mu odebrane. Niestety dał ponownie o sobie znać „syndrom nieśmiertelności”, jakże często zauważany u młodych kierowców. W takich sytuacjach przypomina się tytuł powieści Drew Magary’ego – „Nieśmiertelność zabije nas wszystkich”.

Poniedziałek, 9 października

Do komendy policji zgłosił się 56-letni mieszkaniec Jaworzna i poinformował dyżurnego, że jego 36-letnia znajoma w trakcie pobytu w jego mieszkaniu, ukradła mu pieniądze w kwocie ponad 7 tys. złotych. Sprawę wyjaśniają policyjni dochodzeniowcy.

Wtorek, 10 października

Po południu na ulicy Mroczka policyjni wywiadowcy zatrzymali 18-letniego mężczyznę, który posiadał przy sobie marihuanę. Sprawca trafił do komendy, a środki narkotyczne zostały zabezpieczone w policyjnym magazynie. Policjanci zajmujący się tą sprawą nie wykluczają dalszych zatrzymań.

Środa, 11 października

Nad ranem na ulicy Barbary patrol zatrzymał do rutynowej kontroli drogowej samochód opel. W czasie rozmowy z 18-letnim kierowcą policjanci wyczuli alkohol. Badanie alkomatem wskazało mężczyźnie 1 promil. Policjanci ustalili, iż 18-latek kilka dni wcześniej odebrał prawo jazdy.

Czwartek, 12 października

W godzinach rannych dyżurny policji został powiadomiony o włamaniu do zaparkowanego przy ulicy Olszewskiego samochodu dostawczego mercedes. Nieznany sprawca wybił boczną szybę pojazdu i ze środka skradł dwie skrzynki z narzędziami oraz wiertarki firmy Sparky. Suma strat w tym przypadku została oszacowana na 1,8 tys. złotych.

Piątek, 13 października

38-letni jaworznianin zgłosił, że nieznany sprawca włamał się do remontowanego budynku przy ulicy Kilińskiego. Sprawca skradł elektronarzędzia firmy Makita i Bosch. Zgłaszający starty oszacował na 13 tys. złotych. Sprawą zajął się Wydział Kryminalny.

Jaworznicka policja została powiadomiona o kradzieży roweru. Nieznany sprawca z pomieszczenia piwnicznego przy ulicy Sosnowej skradł rower górski marki Trek Marlin wartości 2,4 tys. złotych oraz inny sprzęt sportowy. 43-letnia zgłaszająca straty łącznie określiła na 3 tys. złotych.

62-letni mężczyzna powiadomił, iż nieznany sprawca włamał się do zaparkowanego przy ulicy Pożarowej samochodu marki Mercedes Sprinter. Złodziej z wnętrza samochodu dostawczego skradł elektronarzędzia m.in. firmy Makita i Metabo. Łupem sprawcy padła spawarka, agregat prądotwórczy, wiertarka, szlifierka i urządzenia pomiarowe. Suma start wynosi 23 tys. złotych.

Sobota, 14 października

W środku nocy na ulicy Mickiewicza policjanci zatrzymali trzech mężczyzn w wieku 21, 24 i 25 lat, którzy celowo uszkodzili dwie ławeczki parkowe. Straty w toku ustalania. Czynności prowadzi KMP w Jaworznie.

Wieczorem policjanci drogówki zatrzymali 32-letniego mieszkańca Krakowa, który znajdując się w stanie nietrzeźwym i kierując samochodem citroen, spowodował na ulicy Tysiąclecia kolizję drogową. Mężczyzna posiadając w organizmie 1,5 promila alkoholu uderzył w dwa zaparkowane samochody, ford i nissan. Sprawca stracił prawo jazdy.

Niedziela, 15 października

W godzinach rannych na ulicy Tysiąclecia policjanci zatrzymali 55-letniego mieszkańca Jaworzna, który kierował samochodem mercedes w stanie nietrzeźwym. Badanie alkomatem wskazało 2,7 promila alkoholu w organizmie.

Najnowsze

To Top