Z miasta

JBO 2018: Ostatnie dni głosowania

Jeszcze tylko do niedzieli głosować można na projekty zgłoszone w ramach kolejnej edycji Jaworznickiego Budżetu Obywatelskiego. Każdy mieszkaniec ma do oddania dwa głosy.

Głosowanie ruszyło 9 października i jak na razie cieszy się sporą popularnością wśród jaworznian. Pomysłodawcy poszczególnych projektów aktywnie promują je w mieście i wszystko wskazuje na to, że frekwencja w tym roku będzie wysoka.

Mieszkańcy mogą wybierać spośród wszystkich wniosków, które przeszły weryfikację formalną i merytoryczną. W tym roku każdy może oddać dwa głosy – jeden głos na projekt ogólnomiejski i jeden głos na projekt lokalny. Głosować można drogą elektroniczną na stronie www.jbo.jaworzno.pl oraz tradycyjnie na specjalnych papierowych formularzach. Takie formularze znaleźć można na stronie JBO a także w punktach konsultacyjnych w każdej dzielnicy.

Jeżeli chodzi o same projekty, to w tym roku jak zwykle zgłoszono ich sporo, część jednak odpadła w przebiegach, gdyż nie spełniała kryteriów przyjętych w ustawie. W ramach budżetu ogólnomiejskiego JBO na 2018 rok, zgłoszono 17 projektów, ale po weryfikacji zakwalifikowanych zostało 11 wniosków. Z kolei w ramach budżetu lokalnego JBO na 2018 rok, zakwalifikowanych zostało 49 wniosków spośród 55 złożonych podczas naboru. Miasto podobnie jak w poprzednich latach podzielone zostało na obszary konsultacyjne – tych w sumie jest 20. Ilość wniosków złożonych w poszczególnych dzielnicach jest różna – tym razem najbardziej aktywni okazali się mieszkańcy Podłęża, Osiedla Stałego i Byczyny gdzie o głosy rywalizuje po pięć projektów. Z kolei w jednym z rejonów obejmującym Warpie, Pechnik i Podwale nie zgłoszono ani jednego wniosku.

Pełen wykaz projektów z opisami znaleźć można na stronach www.jbo.jaworzno.pl. Zachęcamy do głosowania – to jedyna taka okazja by bezpośrednio decydować o tym na co przeznaczane będą środki z budżetu.

W ostatnich dwóch dniach głosowania – czyli 21 i 22 października dyżur w Urzędzie Miejskim przy ul. Grunwaldzkiej 33 będzie pełnić obszar konsultacyjny nr 20 – Śródmieście:

  • 21 października (sobota) – od godz. 8:00 do 18:00

  • 22 października (niedziela) – od godz. 8:00 do 24:00

Najnowsze

To Top