Bezpieczeństwo

Kronika policyjna

Ot, kolejna jaworznicka kronika policyjna. Brak zabójstw, gwałtów, napaści rabunkowych… Nie, to nie wyraz rozczarowania. Wręcz przeciwnie! Jeśli do rangi największych przestępstw urasta kradzież artykułów spożywczych, czy damskich ciuchów ze sklepu, to oznacza, że mieszkamy rzeczywiście w spokojnym i bezpiecznym mieście. Wypada się tylko cieszyć, bo poczucie bezpieczeństwa jest jednym z podstawowych warunków, by żyło się nam dobrze.

Poniedziałek, 16 października
45-letni mieszkaniec Jaworzna zgłosił, że podczas zakupu samochodu marki Audi A6 został oszukany przez Zuzannę G. zam. w Chorzowie. Czynności sprawdzające prowadzi KMP w Jaworznie.

Wtorek, 17 października
Przed południem w jednym ze sklepów przy ulicy Matejki, pracownicy ochrony zatrzymali złodzieja. Łupem sprawcy padły artykuły spożywcze. Interweniujący w tej sprawie policjanci ustalili, że 50-letni jaworznianin notorycznie dokonuje podobnych kradzieży. Zatrzymany trafił do komendy. Za swoje zachowanie będzie odpowiadał przed sądem.

Jaworznicka policja została powiadomiona o uszkodzeniu samochodu. 47-letni właściciel BMW zawiadomił, że nieznany sprawca celowo porysował powłokę lakierniczą samochodu, który zaparkowany był przy ulicy Matejki. Powstałe straty zostały oszacowane na 400 złotych.

22-letnia mieszkanka Chrzanowa zgłosiła, że w centrum handlowym w Jaworznie, dwie nieznane kobiety skradły z jej sklepu odzieżowego damskie ubrania. Suma strat w tym przypadku została oszacowana na blisko 900 złotych. Czynności prowadzi KMP w Jaworznie.

Środa, 18 października
21-letnia jaworznianka powiadomiła, iż na portalu internetowym „OLX.pl” podczas zakupu torebki została oszukana przez osobę podającą się za Patrycję W. Zgłaszająca wpłaciła na wskazane przez sprzedawcę konto 100 złotych, jednak towaru nie otrzymała. Czynności sprawdzające prowadzi jaworznicka policja.

Wieczorem dyżurny policji został powiadomiony o włamaniu do piwnicy przy ulicy Kalinowej. Nieznany sprawca po pokonaniu zabezpieczeń drzwi wejściowych do pomieszczenia, ze środka skradł rower górski marki Scott koloru białego wartości 900 złotych.

Patrol wywiadowców zatrzymał na ulicy Fabrycznej 22-letniego mężczyznę, który posiadał przy sobie marihuanę. Sprawca trafił do aresztu, a narkotyki zostały zabezpieczone w policyjnym magazynie.

Przed północą na ulicy Mickiewicza patrol zatrzymał do kontroli drogowej dostawczego opla. W trakcie kontroli okazało się, iż 30-letni kierowca nie posiada prawa jazdy. Policjanci ustalili, że kierowca ma na swoim koncie decyzję prezydenta miasta o cofnięciu uprawnień.

Czwartek, 19 października
W środku nocy na ulicy Rzemieślniczej policjanci zatrzymali 19-letniego jaworznianina, który kierował samochodem będąc pod wpływem środków odurzających. Kierowca stracił prawo jazdy. Sprawą zajmuje się jaworznicka dochodzeniówka.

Sobota, 21 października
Kilka minut po 1.00 w trakcie interwencji w jednym z mieszkań przy ulicy Okrężnej, policjanci zatrzymali kobietę, która zakłócała ciszę nocą pozostałym mieszkańcom bloku. Pijana sprawczyni awantury została umieszczona w izbie wytrzeźwień.

Niedziela, 22 października
Przed południem 16-letnia jaworznianka zgłosiła interwencję domową. Prosząca o pomoc dziewczyna poinformowała dyżurnego, że jej ojciec w domu wszczął awanturę i bije się z jej bratem. Pijany mężczyzna został zatrzymany i odwieziony do izby wytrzeźwień.

Najnowsze

To Top