Kultura i rozrywka

Ballads for Ella – Archetti w jazzowej odsłonie

Jesień z jednej strony kojarzy nam się z melancholią coraz to dłuższych, szarych wieczorów, a z drugiej strony z pięknymi obrazkami parków, gdzie drzewa przybierają pełną paletę barw. Taką też jesień chcemy Państwu zaprezentować podczas naszego listopadowego koncertu, a mając na względzie to, kto będzie naszym gościem, jesteśmy pewni, że przegonimy wszystkie smutki i grymasy, a na twarzach naszych słuchaczy pojawią się wspaniałe uśmiechy!

 

Znakomita polska wokalistka jazzowa, absolwentka katowickiej Akademii Muzycznej – Ewa Uryga – to właśnie z nią staniemy na scenie Młodzieżowego Domu Kultury im. Jaworzniaków już 26 listopada! Nasza gwiazda jest laureatką wielu krajowych i międzynarodowych festiwali m.in. „Opole 80” (w koncercie Debiuty III nagroda), „Zielona Góra 79” (wyróżnienie), „Zielona Góra 80” (Srebrny Samowar), II nagroda na XVII Międzynarodowych Spotkaniach Wokalistów Jazzowych w Zamościu, a także II nagrody na Festiwalu Krajów Nadbałtyckich w Karlsham w Szwecji. Występowała także na festiwalach jazzowych: Gdynia Summer Jazz Days, Warsaw Summer Jazz Days, Jazz Jamboree, Old Jazz Meeting, Jazz Fair.

Wisienką na torcie będzie udział New York Jazz Collective. Zespół składający się z tak uznanych nazwisk jak Mark Soskin – jeden z najbardziej cenionych pianistów jazzowych na świecie, absolwent słynnej uczelni The Berklee College of Music na wydziale kompozycji i aranżacji; Luques Curtis – światowej sławy kontrabasista jazzowy, studiował u takich znakomitości jak Dave Santoro, Volcan Orhan, Nat Reeves, Paul Brown zdobywając na końcu dyplom prestiżowej uczelni Berklee College of Music, w klasie Johna Lockwooda i Rona Mahdi oraz Dorota Piotrowska – wybitna polska perkusistka jazzowa na stałe mieszkająca w Nowym Jorku. Studiując w Amsterdamie poznała słynną trębaczkę Saskią Laroo, z którą później koncertowała. Znalazła się pod opieką Nasheeta Waitsa, za namową którego rozpoczęła studia w Stanach Zjednoczonych na Long Island University na Brooklynie w Nowym Jorku, a następnie w The New School for Jazz and Contemporary Music, gdzie zdobyła licencjat w 2012 roku.

W tak znakomitym gronie zagramy koncert „Ballads for Ella”. Jest to projekt poświęcony jednej z najwspanialszych wokalistek wszech czasów – Elli Fitzgerald. Jej niesamowity głos zapisał się na stałe w historii muzyki, a utwory z jej repertuaru stały się klasykami, z którymi mierzą się tylko najlepsi.

„Ballads for Ella” – Ewa Uryga / New York Jazz Collective / Archetti Orkiestra Kameralna Miasta Jaworzna pod batutą Wojciecha Wantuloka – to wszystko już 26 listopada o godzinie 18.00 w Młodzieżowym Domu Kultury im. Jaworzniaków w Jaworznie na Osiedlu Stałym.

Bilety w przedsprzedaży w cenie 30 zł: w siedzibie „Archetti” Orkiestry Kameralnej Miasta Jaworzna, Jaworzno-Jeleń, ul. Wiosny Ludów 1 oraz przez Internet do dnia 23.11.2017 (szczegóły na www.archetti.pl). W dniu koncertu w cenie 40 zł na godzinę przed koncertem w MDK Jaworzno-Osiedle Stałe ul. Inwalidów Wojennych 2.

Najnowsze

To Top