Sport i rekreacja

Medale debiutantów

Bardzo udane debiuty w Ogólnopolskim Turnieju Dzieci i Młodzików w Judo. zaliczyli młodzi zawodnicy Klubu Sportów Walki „Satori” Jaworzno. Jaworznianie w kategorii dzieci wywalczyli osiem medali.

Impreza rozgrywana w Hali AKS Niwka w Sosnowcu przyciągnęła ponad czterystu zawodników z kilkudziesięciu klubów z całego kraju. Podczas rywalizacji w olimpijskiej dyscyplinie judo bardzo dobrze spisali się zarówno doświadczeni jak i debiutujący zawodnicy jaworznickiego klubu, którym przy macie sekundowała trenerka Daria Mamica. Młodzi wojownicy z KSW Satori w całym turnieju skutecznie stosowali techniki rzutów w stójce oraz techniki trzymań w parterze, dzięki czemu znaleźli się na wysokich medalowych pozycjach. Na podium znalazło się dwoje uczniów klasy sportowej o profilu wspinaczki i judo działającej przy Szkole Podstawowej nr 6 w Jaworznie: Adela Niciarz wywalczyła 1 miejsce w kategorii -40kg a Dawid Machna zajął trzecią lokatę w kategorii -41kg. Nie zawiedli doświadczeni w bojach na macie bracia Adam Łąka w kategorii -24kg i -26kg oraz Szymon Łąka w kategorii -34kg, którzy wywalczyli dwa srebrne i jeden brązowy medal. Znakomicie zaprezentowali się również debiutanci: Zosia Machna w kategorii -21 kg, Miłosz Królczyk w kategorii -20kg oraz Nikodem Łukajczyk w kategorii -22kg, którzy uplasowali się na 3 miejscach. Start w zawodach był dużym wyzwaniem szczególnie dla debiutujących w zawodach judo a zdobyte medale nagrodą za wytrwałe i ciężkie treningi. Gratulujemy zdobytych medali i życzymy kolejnych sukcesów.

Udział w turnieju odbył się w ramach zadania ”Ju-jitsu i Judo: Trening czyni mistrzem” wspieranego przez Urząd Miasta Jaworzna. Wszystkich chętnych zapraszamy do wspólnych treningów ju-jitsu i judo, które odbywają się w halli sportowej przy Szkole Podstawowej nr 6 w Jaworznie. Szczegółowe informacje o treningach: www.facebook.com/jujitsu.satori.jaw, www.jujitsu.satori.jaw.pl, Tel. 502 138 185.

Najnowsze

To Top