Kultura i rozrywka

Universe zagra w Szczakowej

Legendarny zespół Universe już w sobotę zagra w Szczakowej. Zostały jeszcze ostatnie bilety na ten koncert.

Po październikowym koncercie zespołu Pogodno, tym razem w ramach cyklu „Dobry Koncert w Szczakowej” w Domu Kultury im. Z. Krudzielskiego wystąpi słynny zespół Universe. Ekipa założona przed 35 laty świętuje kolejny rok swojego istnienia i przy okazji w 10. rocznicę tragicznej śmierci Mirka Breguły, będzie chciała przypomnieć postać swojego założyciela.

Gdy w 1981 roku Mirosław Breguła i Henryk Czich zaczynali razem tworzyć muzykę, chyba sami nie spodziewali się, że budują zespół, który przetrwa dobrze ponad trzy dekady. Unverse pierwsze sukcesy święcił jeszcze w latach 80. minionego stulecia. W 1983 roku zespół wystąpił podczas XX Krajowego Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu, gdzie wykonał utwór „Mr. Lennon” i zajął drugie miejsce. W 1992 na Festiwalu w Opolu zdobył I nagrodę za piosenkę „Daj mi wreszcie święty spokój”. W 1993 na tym samym festiwalu Universe zdobył III nagrodę za przebój „Dokąd uciec chcesz”. Nawet tragiczna samobójcza śmierć Mirka Breguły w 2007 roku nie rozbiła zespołu, chociaż nadała mu nowy, nieco nostalgiczny charakter.

Universe zwykle na swoich koncertach gromadzi tłumy i pewnie nie inaczej będzie także w sobotę w Szczakowej. Bilety w cenie 40 zł są do nabycia w kasach w Domu Kultury w Szczakowej oraz w Hali Widowiskowo-Sportowej MCKiS w centrum miasta, a także na stronie bilety.mckis.jaw.pl.

Najnowsze

To Top