Bezpieczeństwo

Kronika policyjna

Chylimy czapki z głów przed rzecznikiem jaworznickiej Policji za jego unikatowy styl opisywania rzeczywistości i wydarzeń. „(…) mężczyzna przed lokalem był agresywny w stosunku do pracownika ochrony, co w rezultacie spowodowało jego upadek na ziemię” – czytamy intrygujący opis. Niechybnie chłop się potknął i przewrócił. Ewentualnie zadziałała jasna strona „Mocy”.
Moc będzie z Tobą niechaj, mistrzu Yoda!

Poniedziałek, 30 października
Prokuratura Rejonowa w Jaworznie w ramach postępowania przygotowawczego, zastosowała środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru oraz poręczenia majątkowego wobec 21-letniego jaworznianina. Mężczyzna podejrzany jest o przestępstwo ciężkiego uszkodzenia ciała.

Wtorek, 31 października
Policjanci kryminalni zatrzymali troje jaworznian, 25-letniego mężczyznę, 21-letnią kobietę i 19-latka, którzy w swoim miejscu zamieszkania posiadali blisko 170 gramów narkotyków. Zabezpieczona amfetamina i marihuana trafiła do policyjnego magazynu. Sprawa jest rozwojowa. Śledczy nie wykluczają kolejnych zatrzymań. Postępowanie w tej sprawie prowadzi KMP w Jaworznie.

Patrol prewencji w jednym z autobusów komunikacji miejskiej zatrzymał 36-letniego mężczyznę, który był poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Jaworznie. Mężczyzna trafił do aresztu na odbycie kary 15 dni.

Środa, 1 listopada
Wieczorem w trakcie interwencji domowej w jednym z mieszkań przy ulicy Grunwaldzkiej policjanci zatrzymali 35-letniego mężczyznę, który od dłuższego czasu znęca się w sposób psychiczny i fizyczny nad swoją rodziną. Pijany sprawca trafił do izby wytrzeźwień.

Czwartek, 2 listopada
W godzinach rannych policjanci zatrzymali 31-letniego jaworznianina, a kilka godzin później 33-letniego mężczyznę, którzy byli poszukiwani przez sąd. Mężczyźni zostali doprowadzeni do Zakładu Karnego w Wojkowicach.

Piątek, 3 listopada
Do komendy policji zgłosiła się 44-letnia kobieta i poinformowała dyżurnego, że nieznany sprawca telefonicznie grozi jej 16-letniej córce. Sprawca wysyła na telefon komórkowy dziewczyny krótkie wiadomości tekstowe (sms) z treścią, z której wynika, że kieruje wobec niej tzw. groźby karalne. Czynności sprawdzające prowadzi KMP w Jaworznie.

Wieczorem dyżurny policji został powiadomiony o włamaniu do piwnicy przy ulicy Wilczej. Na miejscu policjanci ustalili, iż nieznany sprawca pokonał zabezpieczenie drzwi wejściowych do pomieszczenia piwnicznego i z wnętrza skradł rower górski wartości 1,4 tys. złotych.

Sobota, 4 listopada
Przed północą policjanci interweniowali przed lokalem nocnym w centrum miasta. Mundurowi ustalili, że nietrzeźwy 27-latek wszczął awanturę w lokalu, na co zareagowała ochrona i mężczyzna został wyproszony. Z relacji świadków wynika, że mężczyzna przed lokalem był agresywny w stosunku do pracownika ochrony, co w rezultacie spowodowało jego upadek na ziemię. Z lekkimi obrażeniami trafił do szpitala.

Niedziela, 5 listopada
Wieczorem policjanci zatrzymali 35-letniego mężczyznę, który z mieszkania swojej konkubiny zabrał sprzęt RTV. Straty zostały oszacowane na 2,5 tys. złotych. Sprawca trafił do policyjnego aresztu. Czynności w tej sprawie prowadzi jaworznicka dochodzeniówka.

Najnowsze

To Top