Z miasta

Jaworznickie obchody Święta Niepodległości

W tym roku mija już 99 lat od odzyskania przez Polskę niepodległości po 123 latach. Jak zwykle w Jaworznie odbędą się uroczystości rocznicowe.

Jaworznickie obchody Święta Niepodległości tradycyjnie zainauguruje uroczysta Msza Święta w intencji Ojczyzny i mieszkańców Jaworzna w Kolegiacie Św. Wojciecha i Św. Katarzyny. Po mszy uczestnicy przemaszerują pod Pomnik Niepodległości, gdzie złożone zostaną kwiaty a następnie młodzież z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Jaworznie zaprezentuje okolicznościowy program poetycko – muzyczny pt. „Miejcie nadzieję… Polska – to Wielka Rzecz”. Po jego zakończeniu władze miasta spotkają się z kombatantami oraz wręczone zostaną Nagrody Prezydenta Miasta Jaworzna, za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej i upowszechniania kultury.

Tym razem w ramach obchodów zaplanowano minipiknik militarny pn. „Misja droga”. Podczas pikniku odbędzie się m.in. przejazd i prezentacja sprzętu wojskowego, a także wspólne śpiewanie polskich pieśni patriotycznych. Cała impreza odbywać się będzie na zmodernizowanym ostatnio odcinku ul. Jana III Sobieskiego. Początek zaplanowano na godzinę 12:30.

Oprócz głównych obchodów w Jaworznie jak zwykle przez cały tydzień odbywają się liczne imprezy towarzyszące. Szczegóły znaleźć można na plakacie, który zamieszczamy poniżej. Przyłączamy się też do apelu prezydenta miasta, który prosi mieszkańców o uczczenie Narodowego Święta Niepodległości poprzez wywieszenie flag.

Najnowsze

To Top