Sport i rekreacja

Medale jaworznian w Kong Sao

Kong Sao czyli dosłownie „wolna walka” to formuła dopuszczająca różne style i systemy walki. Końcem października w hali MOSiR w Mikołowie odbył się Międzynarodowy Puchar Kong Sao podczas którego dobrze spisali się zawodnicy Klubu Sportów Walki „Satori”.

W mocno obstawionych zawodach startowali sportowcy z Niemiec, Ukrainy, Czech, Białorusi, Słowacji, Węgier oraz Polski. Bardzo dobrze w turnieju zaprezentowali się zawodnicy Klubu Sportów Walki „Satori” Jaworzno startujący w konkurencjach Mix Kumite oraz Semi Contakt, którzy wywalczyli dziesięć medali, sześć w klasie juniorów oraz cztery w klasie seniorów.

Konkurencja Mix Kumite zbliżona jest przepisami do sportowego ju-jitsu, walka toczy się w stójce i w parterze a zawodnicy mogą stosować techniki ciosów, kopnięć, rzutów, obaleń, trzymań, dźwigni oraz duszeń. Konkurencja Semi Contakt przypominała rywalizację w sportowym karate, walka odbywa się w stójce a rywalizujący stosują ciosy, kopnięcia oraz bloki. W turnieju świetni spisali się juniorzy jaworznickiego klubu, prowadzeni do boju przez trenerów Marka Taraburę oraz Bartosza Machnę. W konkurencji Mix Kumite złote medale zdobyli Patryk Matusik w kategorii -50kg oraz Arkadiusz Małek w kategorii -66kg natomiast Michał Oleksiewicz w kategorii -81kg i Jakub Owczarek w kategorii -60kg wywalczyli kolejno srebrny oraz brązowy krążek. W konkurencjach Semi Contakt Michał Oleksiewicz zwyciężył w kategorii -81kg a Patryk Matusik zajął trzecie miejsce w kategorii -50kg. Równie dobrze zaprezentowali się w klasie seniorów szkoleniowcy jaworznickiego klubu zdobywając medale w konkurencjach Mix Kumite oraz Semi Contakt. Walczący w kategorii -85kg Marek Tarabura zdobył dwa złote krążki natomiast Bartosz Machna złoto oraz srebrno w kategorii -69kg. Dodatkowo trener Bartosz Machna został uhonorowany pucharem dla najlepszego technika turnieju w klasie seniorów. Znakomita postawa zawodników oraz trenerów Klubu Sportów Walki „Satori” Jaworzno z pewnością będzie motywacją dla młodszych sportowców i zachęci wszystkich do wytrwałych i sumiennych treningów przed kolejnymi startami w zawodach ju-jitsu oraz judo.

Udział w turnieju odbył się w ramach zadania ”Ju-jitsu i Judo: Trening czyni mistrzem” wspieranego przez Urząd Miasta Jaworzna. Zawodnikom życzymy kolejnych sukcesów a wszystkich chętnych zapraszamy na treningi ju-jitsu i judo, które prowadzone są w hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 6 w Jaworznie. Więcej informacji www.jujitsu.satori.jaw.pl, www.facebook.com/jujitsu.satori.jaw, telefon 502 138 185.

Najnowsze

To Top