Sport i rekreacja

Drugie miejsce Jaworzna

Jaworzno znalazło się na drugim miejscu podium w konkursie na najpiękniejsze miasto startowe Tour de Pologne. W czwartek na Arenie Zabrze nastąpiło uroczyste rozstrzygniecie plebiscytu.

Start: Tarnowskie Góry, Premia: Bielsko – Biała, Meta: Zabrze – takie rozstrzygnięcia konkursu na „Najpiękniejsze Miasto 74. Tour de Pologne”. W tym roku zabawa miała mocny jaworznicki akcent – nasze miasto zajęło drugie miejsce tuż za Tarnowskimi Górami w klasyfikacji miast startowych.

Ta idea zaczyna się naprawdę pięknie rozwijać. Czuć, że pomysł na konkurs się przyjął, a za rok może być jeszcze ciekawiej. Już teraz pojawili się znamienici goście, z legendarnym piłkarzem Włodzimierzem Lubański i świetnym kolarzem Bartoszem Huzarskim. Najbardziej cieszę się jednak z tego, że poprzez taki konkurs ta nasza kolarska rodzina jest jeszcze bliżej siebie. Całe lata mogliśmy tylko zazdrościć Włochom czy Francuzom takich imprez, a teraz mamy to u siebie. Coś pięknego i ważnego. Podziękowałem wszystkim za to, bo bez partnerów w postaci miast, samorządów, sponsorów, mediów i kibiców, nie byłoby mowy o sukcesie – opowiada dyrektor generalny Lang Teamu Czesław Lang.

Do startu kolejnej edycji Tour de Pologne pozostało jeszcze mnóstwo czasu i chociaż większość szczegółów pozostaje tajemnicą, to jedno wiemy już na pewno. W 2018 roku po raz kolejny Jaworzno będzie jednym z miast startowych. – Żadnych szczegółów nie mogę zdradzić, ale powiem tylko tyle, że jest wielka chęć ze strony wielu miast, aby gościć nasz narodowy tour. Niektóre z nich chcą podpisywać długoletnie umowy. To pokazuje, że wyścig rośnie w siłę i naprawdę stał się wizytówką naszego kraju – mówi Adam Siluta, prezes zarządu firmy Lang Team

Najnowsze

To Top