Bezpieczeństwo

Kronika policyjna

W ciągu ledwie trzech dni uszkodzeniu uległy trzy samochody marki BMW. W dwóch z nich porysowano lakier i przebito oponę. Natomiast kolejny doszczętnie spłonął w sobotę. Jakoś tak się utarło, że kiedy na parkingach płoną luksusowe BMW, to rzadko okazuje się to samozapłon. A jeśli w krótkim czasie uszkodzonych zostaje kilka tego typu samochodów, to robi się już trochę nieswojo… Ale może to czysty przypadek?

Poniedziałek, 6 listopada
Wieczorem policjanci kryminalni zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 23 i 29 lat, którzy w niedzielę (05.11) włamali się do mieszkania przy ulicy Bocznej. Sprawcy skradli wówczas sprzęt RTV wartości 2,5 tys. złotych. W tej sprawie zatrzymany został wcześniej 35-letni konkubent poszkodowanej, który był podejrzewany o to przestępstwo. W trakcie prowadzonego dochodzenia, policjanci ustalili, iż włamania dokonali jednak dwaj zatrzymani mężczyźni, którzy także przebywali w tym mieszkaniu. Skradzione rzeczy zostały odzyskane. Podczas przesłuchania obaj przyznali się do przestępstwa. Grozi im kilkuletni pobyt w więzieniu.

Wtorek, 7 listopada
Do komendy policji zgłosił się 49-letni jaworznianin, który powiadomił dyżurnego, że za pośrednictwem portalu internetowego „OLX.pl” zakupił elektronarzędzia marki HILTI za kwotę ponad 1,4 tys. złotych. Po wpłacie na wskazane przez sprzedawcę konto pieniędzy, kontakt z nim się urwał. Zakupiony sprzęt nie został dostarczony. Czynności prowadzi KMP w Jaworznie.

Popołudniu w jednym ze sklepów odzieżowych w Galerii Galena zatrzymana została 30-letnia mieszkanka Sosnowca, która wspólnie z innym mężczyzną skradła trzy kurtki męskie wartości ponad 600 złotych. Kobieta została przekazana wezwanym na miejsce funkcjonariuszom. Zatrzymana trafiła do policyjnego aresztu. Dochodzenie w tej sprawie prowadzi jaworznicka policja.

69-letnia mieszkanka Jaworzna została okradziona metodą na tzw. hydraulika. Pod pozorem awarii wodociągowej, kobieta wpuściła do swojego mieszkania obcego mężczyznę, który podawał się za hydraulika. Gdy kobieta przebywała w łazience, mężczyzna wspólnie z inną osobą skradł złotą biżuterię. Straty w tym przypadku zostały oszacowane na 12 tys. złotych. Sprawą zajęli się funkcjonariusze z wydziału kryminalnego.

Wieczorem na ulicy Jagiellońskiej drogówka zatrzymała do rutynowej kontroli samochód opel. W czasie rozmowy z 31-letnim kierowcą policjanci wyczuli alkohol. Przeprowadzone badanie trzeźwości wskazało kierowcy 2,5 promila alkoholu w organizmie. Postępowanie prowadzi KMP w Jaworznie.

Środa, 8 listopada
Nieznany sprawca przy pomocy ostrego narzędzia uszkodził powłokę lakierniczą w dwóch zaparkowanych przy ulicy Chełmońskiego samochodach BMW. Sprawca celowo także przeciął jedną z opon. 65-letni pokrzywdzony straty oszacował na 15 tys. złotych.

Piątek, 10 listopada
Policjanci Pogotowia 997 zatrzymali 60-letniego jaworznianina, który w trakcie interwencji dopuścił się znieważenia mundurowych. Mężczyzna używał wobec policjantów słów wulgarnych. Postępowanie w tej sprawie prowadzi jaworznicka dochodzeniówka.

Policjanci zatrzymali prawo jazdy 56-letniemu mieszkańcowi Jaworzna, który znajdując się w stanie nietrzeźwym na ulicy Jagiellońskiej kierował samochodem citroen. Badanie alkomatem wskazało ponad 2 promile. Sprawca został zatrzymany przez innego kierowcę, który uniemożliwił dalszą jazdę pijanemu kierowcy i wezwał policję.

Zgłosił 63-letni mieszkaniec ulicy Grunwaldzkiej, iż nieznany sprawca włamał się do jego mieszkania położonego w bloku na parterze i ze środka skradł pieniądze. Suma strat w tym przypadku wynosi blisko 5 tys. złotych.

Sobota, 11 listopada
Przed północą dyżurny policji został powiadomiony o pożarze samochodu na ulicy Piłsudskiego. Na miejscu okazało się, iż spaleniu uległ zaparkowany w tym rejonie samochód BMW, a w wyniku pożaru uszkodzone zostały dwa sąsiednie samochody mercedes i renault. Śledczy zabezpieczyli pojazd BMW do dalszych czynności z udziałem biegłego z zakresu pożarnictwa. Trwają czynności wyjaśniające okoliczności pożaru. Policjanci zajmujący się tą sprawą nie wykluczają podpalenia samochodu.

Najnowsze

To Top