Bezpieczeństwo

Kronika policyjna

W ubiegły piątek padł w Jaworznie niechlubny rekord. Aż 13 osób zawiadomiło policję o próbie wyłudzenia pieniędzy metodą „na policjanta”. Sprawcy działali tego dnia hurtowo i co gorsza w dwóch przypadkach udało im się pieniądze wyłudzić. Oszukani seniorzy stracili łącznie ponad 50 tys. zł. Policja jeszcze raz podkreśla, iż funkcjonariusze Policji NIGDY nie informują o prowadzonych sprawach telefonicznie i NIGDY nie proszą o przekazanie komukolwiek pieniędzy!

Wtorek, 14 listopada
Po południu policjanci drogówki zatrzymali prawo jazdy 51-letniemu kierowcy samochodu osobowego, który w rejonie ulicy Grunwaldzkiej spowodował kolizję drogową z innym pojazdem. W trakcie ustalania okoliczności zdarzenia, okazało się, iż sprawca kolizji jest pijany. Przeprowadzone badanie trzeźwości kierowcy wskazało prawie 2 promile alkoholu.

Środa, 15 listopada
W nocy patrol Pogotowia 997 zatrzymał na ulicy Bukowskiej dwóch mieszkańców Bolesławia w wieku 18 i 23 lat, którzy posiadali przy sobie amfetaminę. Sprawcy trafili do pomieszczenia dla osób zatrzymanych, a narkotyki do policyjnego magazynu.

Czwartek, 16 listopada
58-letnia mieszkanka Podłęża zgłosiła, że nieznany sprawca, włamał się do jej mieszkania. Na miejscu śledczy ustalili, iż do przestępstwa doszło w godzinach wieczornych w mieszkaniu położonym na parterze. Sprawca wyważył drzwi balkonowe i po wejściu do środka splądrował całe mieszkanie. Przestępca najprawdopodobniej nic nie ukradł. Trwają czynności w tej sprawie.

Piątek, 17 listopada
Rano policjanci kryminalni zatrzymali 20-letniego jaworznianina, który posiadał przy sobie kilkanaście gramów amfetaminy i marihuany. Sprawa jest rozwojowa. Policjanci zajmujący się tą sprawą nie wykluczają dalszych zatrzymań.

Przed południem policjanci dzielnicowi wraz z pracownikami zakładu energetycznego prowadzili czynności kontrolne na jednej z posesji w dzielnicy Ciężkowice, podczas których ujawnili nielegalny pobór energii elektrycznej. W tej sprawie wyjaśnienia będzie składać właścicielka domu.

W piątek dyżurny policji otrzymał 13 zgłoszeń o próbie wyłudzenia pieniędzy metodą na tzw. „wypadek”. Jak ustalono, do zgłaszających dzwoniła kobieta, która podszywając się za krewnego rodziny informowała, że spowodowała wypadek i w celu uniknięcia więzienia są potrzebne pilnie pieniądze. Niestety, w dwóch przypadkach, starsze osoby dały się oszukać metodą „na policjanta” i straciły łącznie ponad 50 tys. złotych.
Policjanci ponownie przypominają!
Funkcjonariusze Policji NIGDY nie informują o prowadzonych przez siebie sprawach telefonicznie! Policjanci NIGDY nie proszą też o przekazanie komukolwiek pieniędzy!

Sobota, 18 listopada
W godzinach popołudniowych policjanci prewencji zatrzymali trzech mężczyzn w wieku 31, 37 i 64 lata, którzy wspólnie i w porozumieniu z terenu jednego ze sklepów, skradli 30 transporterów na piwo. Suma strat w tym przypadku została oszacowana na ponad 500 złotych.

26-letni mieszkaniec Bytomia zgłosił, że nieznany sprawca skradł pozostawiony przy ulicy Promiennej samochód dostawczy mercedes. Według zgłaszającego pojazd był niesprawny. Straty zostały określone na 6 tys. złotych.

Niedziela, 19 listopada
W nocy na ulicy Grunwaldzkiej w trakcie interwencji ulicznej policjanci znaleźli przy 18-letnim chłopaku kilka gramów marihuany. Czynności w tej sprawie prowadzi Wydział Kryminalny.

Najnowsze

To Top