Kultura i rozrywka

Lao Che zagra w Szczakowej

Już w najbliższy weekend w Domu Kultury im. Z. Krudzielskiego odbędzie się kolejne spotkanie w ramach cyklu „Dobry Koncert w Szczakowej”. Tym razem przed jaworznicką publicznością wystąpi alternatywna formacja Lao Che.

Szczakowskie „Dobre Koncerty” już na dobre wpisały się w kalendarz muzycznych imprez w naszym mieście i regularnie przyciągają szeroką publiczność. Jak dotychczas w ramach cyklu w Szczakowej koncertował zespół Pogodno oraz Universe. Teraz 25 listopada po raz pierwszy w Jaworznie na scenie pojawi się alternatywna ekipa Lao Che.

Historia zespołu pochodzącego z Płocka sięga 1999 roku. Przez 18 lat swojej działalności Lao Che zdobyło sobie grono wiernych fanów. Zespół wciąż szuka swojej muzycznej tożsamości i stara się łączyć elementy rocka, hip hopu, elektroniki czy funku. Lao Che jak na razie wydało 6 albumów. Znakiem rozpoznawczym są koncept-albumy takie jak: „Gusła”, „Gospel”, „Powstanie Warszawskie” czy najnowsza płyta ”Dzieciom”.

Choć tytuł najnowszego wydawnictwa nawiązuje do Brzechwy i jego „Brzechwa dzieciom”, nie jest to wcale płyta dla dzieci. To płyta dla dorosłych dzieci, dla tych, którzy mają dzieci i dla wszystkich, którzy byli kiedyś dziećmi. Spięty prezentuje głęboką problematykę codzienności w tonie zatroskanym, z pewną dozą dydaktyzmu – co pozostaje w kontraście do warstwy muzycznej. Jest to najbardziej spontanicznie i żywiołowo stworzona płyta w dotychczasowym dorobku grupy, a do tego bardzo melodyjna i śpiewna. Produkcją płyty „Dzieciom” zajął się Piotr „Emade” Waglewski.

Zespół obecnie występuje w składzie: Mariusz „Denat” Denst (sampler, animacja), Hubert „Spięty” Dobaczewski (śpiew, gitara rytmiczna), Michał „Dimon” Jastrzębski (perkusja), Filip „Wieża” Różański (instrumenty klawiszowe), Rafał „Żubr” Borycki (gitara basowa), Maciek „Trocki” Dzierżanowski (instrumenty perkusyjne).

Muzyczne dokonania Lao Che docenili zarówno fani jaki i krytycy. Ich owocem są liczne nagrody dla zespołu. Warto tutaj wspomnieć chociażby o Fryderyku z 2016 roku w kategorii „Najlepsza płyta rock, metal, punk”. Muzycy zespołu zostali też uhonorowani Srebrnym Krzyżem Zasługi przez Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego.

Bilety na koncert w cenie 40 zł można nabyć w kasach MCKiS w Domu Kultury w Szczakowej i na Hali Widowiskowo-Sportowej oraz na stronie internetowej bilety.mckis.jaw.pl

Najnowsze

To Top