Sport i rekreacja

Sportowe podsumowanie weekendu

Ze zmiennym szczęściem radzili sobie w miniony weekend jaworzniccy sportowcy. Zapraszamy do naszego podsumowania sportowych wydarzeń.

Na początek dobre wieści o jaworznickich przedstawicielach sportów indywidualnych. Grzegorz Jabłoński z klubu Rio Grappling Jaworzno po raz kolejny wspiął się na podium. Tym razem jaworznianin laury zdobył podczas kolejnej edycji odbywającej się w Krakowie Ligi BJJ.

Sukces, chociaż tym razem nie w żadnym wyścigu, zaliczyła też Patrycja Włodarczyk. Jaworznianka została nowym ambasadorem PKO Silesia Marathon, co trzeba uznać za spore wyróżnienie. Patrycja trzy razy wygrywała tę popularną imprezę biegową i organizatorzy uznali, że trudno o lepszą twarz zawodów, z czym zresztą nie sposób się nie zgodzić

Znów bez strat

Trwa świetna passa siatkarzy MCKiS, którzy po raz kolejny bez straty chociażby seta ograli rywali. Tym razem podopieczni trenera Mariusza Łozińskiego na wyjeździe grali z Górnikiem Radlin. Gospodarze mimo ambitnej postawy nie byli w stanie zatrzymać świetnie dysponowanych jaworznian. W pierwszych dwóch setach MCKiS wygrał gładko do 17 i do 19 a w decydującej partii dosłownie rozgromił rywali zwyciężając 25:10. Jaworznianie znów umocnili się na pozycji lidera swojej grupy II ligi. W następnej kolejce MCKiS na Hali Widowiskowo-Sportowej podejmować będzie solidny zespół Kęczanina Kęty.

Wyjazdowa porażka

Nieoczekiwanej wyjazdowej porażki z rezerwami MKS-u Dąbrowa Górnicza w niedzielę doznali koszykarze MCKiS. W pierwszej kwarcie jaworznianie dali się zaskoczyć rywalom, którzy wygrali 20:16. Przed przerwą Sokoły zredukowali straty zaledwie do jednego punktu i trzecia kwartę zaczynali przy stanie 36:35 dla gospodarzy. Ta część spotkania okazała się kluczowa dla losów spotkania. Jaworznianie po niespełna czterech minutach wyszli na skromne prowadzenie 43:42, potem jednak to miejscowi okazali się bardziej skuteczni i rozpoczęli skuteczną ucieczkę. Przed ostatnią kwartą MKS prowadził sześcioma punktami i po kilku stratach podopiecznych trenera Bilińskiego, zdołał jeszcze zwiększyć swoją przewagę. W końcówce MCKiS co prawda był już bardziej skuteczny i nieco zniwelował straty, ale w całym meczu górą okazali się gospodarze, którzy zwyciężyli 84:77. Dla jaworznian była to pierwsza w tym sezonie wyjazdowa porażka, która przy okazji kosztowała ich spadek na 4. miejsce w tabeli. Jeżeli chodzi o statystyki indywidualne, to wśród jaworznian po raz kolejny w tym sezonie najlepszy okazał się Maciej Maj, który znów zaliczył double-double, zdobywając 15 punktów, 12 zbiórek i dokładając jeszcze do tego 5 asyst. W następnej kolejce MCKiS przed własną publicznością podejmować będzie zespół Daas Basket Hills Bielsko-Biała.

Jesień bez wygranej

Powodów do zadowolenia nie mają sympatycy Szczakowianki, która zaliczyła ósmą z rzędu porażkę. Jaworznianie w sobotę 0:3 ulegli Sarmacji Będzin a to oznacza, że jesienią ani razu nie sięgnęli po komplet punktów przed własną publicznością. Goście z Będzina właściwie nie mieli większych problemów z pokonaniem Jaworznickich Drwali i już do przerwy prowadzili 2:0. W drugiej połowie dobili jeszcze gospodarzy, którzy już na dobre utknęli na dnie ligowej tabeli. Biało-Czerwonym do rozegrania zostało już tylko jedno spotkanie w tym roku. W sobotę na wyjeździe podopieczni trenera Sermaka zmierzą się z rezerwami Rakowa Częstochowa.

Wygrana na koniec

Bardzo udanie swoje jesienne zmagania w Patrick A klasie zakończyła Zgoda Byczyna. Podopieczni trenera Jacka Skopowskiego przed własną publicznością pokonali 4:2 Orła Dąbie. Początek spotkania nie zapowiadał jeszcze dość łatwej wygranej a przez jakiś czas w powietrzu pachniało niespodzianką. Do przerwy to goście prowadzili 1:0. W drugiej połowie byczynianie rzucili się do ataku i szybkimi akcjami rozbili rywali. Kolejnego w sezonie hattricka ustrzelił ostatnio niezawodny Paweł Kalinowski a jedno trafienie dołożył jeszcze Wojciech Sabuda. Orzeł potrafił odpowiedzieć na to tylko jedną bramką i musiał pogodzić się z porażką. Ligową jesień Zgoda kończy na 5. miejscu w ligowej tabeli mając niewielką, zaledwie czteropunktową stratą do lidera. Żółto-Zieloni zimą będą mogli spokojnie pracować i przygotowywać się do walki na wiosnę. Przy drobnych wzmocnieniach jaworznianie mogą śmiało włączyć się do walki o ligowe podium, co byłoby świetnym ukoronowaniem niezłych rozgrywek.