Sport i rekreacja

Kto szachowym mistrzem?

Kolejna edycja Grand Prix Jaworzna w szachach dobiega końca. Już w piątek poznamy nazwisko najlepszego jaworznickiego szachisty.

Tegoroczne Grand Prix przypominało prawdziwy maraton, ale zbliża się już do finału. Po ośmiu zawodach z cyklu na czele stawki plasuje się Drużynowy Mistrz Świata (w kategorii osób niedowidzących) – Jacek Stachańczyk. Jaworznicki mistrz sprzed roku chociaż wygrał połowę zawodów z obecnej edycji, to wciąż nie może być pewien końcowego triumfu. Dosłownie po piętach depcze mu pierwsza dama jaworznickich szachów Jolanta Guzik, która zgromadziła tylko dwa punkty mniej. Na najniższym stopniu podium jak na razie jest Zbigniew Kądziołka, który ostatnio wykorzystał nieobecność kolejnego w stawce Karola Pinkasa i odrobił sporo strat do czołowej dwójki.

Kto okaże się najlepszy w skali całego roku – przekonamy się już w piątek. Zawody rozgrywane są systemem szwajcarskim, tym razem tempem 10 minut na zawodnika na dystansie 7 rund. W Grand Prix Jaworzna mogą brać udział wszyscy chętni – zapisy na sali gry pół godziny przed rozpoczęciem pierwszej rundy. Nie ma obowiązku uczestnictwa we wszystkich turniejach, do klasyfikacji zaliczone będą wyniki z tych cykli, w których zawodnik startował. Sam udział w zawodach jest bezpłatny. Obok klasyfikacji Open prowadzona jest dodatkowa klasyfikacja juniorów do lat 8, do lat 10, do lat 12 i do lat 14. Początek piątkowych zmagań jak zwykle o 16:30 na sali szachowej MCKiS na Hali Widowiskowo-Sportowej. Piątkowe zawody są już ostatnie w tegorocznym cyklu, dlatego po rozegranych pojedynkach odbędzie się ceremonia dekoracji i wręczenia nagród.

Najnowsze

To Top