Z miasta

Od grudnia nowe linie autobusowe

Od 4 grudnia w Jaworznie czekają nas zmiany w komunikacji miejskiej. PKM Jaworzno uruchamia dwie nowe linie autobusowe i koryguje trasy kilku dotychczasowych połączeń.

PKM już od kilku miesięcy zapowiadał wprowadzenie nowych linii autobusowych, które miałyby obsługiwać ulice dotąd pomijane przez autobusy. Od 4 grudnia po Jaworznie kursować będą dwie nowe linie – 372 i 373. Obie linie swoje trasy kończyć będą na nowym przystanku Szpital Pętla, dzięki czemu łatwiej będzie można dotrzeć do Szpitala Wielospecjalistycznego. Linia 372 swoją trasę zaczynać będzie na przystanku Szczotki Pętla i następnie kierować się będzie kolejno przez Dąbrowę Narodową, Osiedle Stałe, Podłęże, ulicę Towarową, Centrum i Skałkę. Przebieg linii 373 będzie zbliżony, z tym że swoją trasę zaczynać będzie na pętli przy cmentarzu na Łubowcu.

Oprócz wprowadzenia nowych linii PKM zapowiada też kilka mniejszych zmian. Zmodyfikowane zostaną rozkłady linii 304, 307, 313 i 370. PKM chce lepiej skoordynować te połączenia z liniami kursującymi w podobnych relacjach. Linia 303 przestanie obsługiwać część przystanków na Łubowcu i Dąbrowie Narodowej by nie dublować się z nowymi liniami. Zmodyfikowana zostanie też trasa linii 369

Szczegóły zmian znaleźć można na stronach internetowych PKM Jaworzno.

Najnowsze

To Top