Sport i rekreacja

Jaworznianie grają w boccie

Dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi w Jaworznie zaliczyły udany występ podczas rozgrywanych w Sosnowcu I Integracyjnych Zawodów Bocci.

Boccia to coraz popularniejsza dyscyplina sportowa, w którą grać mogą zarówno zdrowi jak i osoby niepełnosprawne. Od lat 90. minionego wieku jest dyscypliną paraolimpijską a swoje korzenie wywodzi od włoskiej gry w bule – bocce. Boccia nie wymaga drogiego sprzętu a jej zasady są proste, staje się więc doskonałym sposobem na integrację osób niepełnosprawnych fizycznie z osobami pełnosprawnymi.

W piątek w Sosnowcu po raz pierwszy w tym mieście odbywały się Integracyjne Zawody Bocci. Impreza organizowana była przez Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 5 z oddziałami specjalnymi i integracyjnymi w Sosnowcu, MOSiR Sosnowiec oraz UKS Tramp a całe wydarzenie honorowym patronatem objął prezydent miasta Sosnowiec Arkadiusz Chęciński.

W sumie w zawodach udział wzięły 22 zespoły z regionu, wśród których nie zabrakło także przedstawicieli Jaworzna. Na hali rywalizowano w trzech kategoriach wiekowych. Dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 7 zaprezentowały się jak z najlepszej strony i w najmłodszej kategorii zajęły drugie i trzecie miejsce na podium. Młodzi jaworznianie do imprezy przygotowywali się pod okiem pani Marzeny Kasperczyk i pokazali spore umiejętności. Całe zawody przebiegały w świetnej atmosferze a sportowej rywalizacji towarzyszyła świetna zabawa, której przyświecało hasło integracji.

 

Wyniki zawodów:

Kategoria 6-13 lat

I miejsce – SP 38 Sosnowiec

II miejsce – SP 7 Jaworzno (drużyna 1)

III miejsce – SP 7 Jaworzno (drużyna 2)

Kategoria 14-20 lat

I miejsce – Stowarzyszenie Na Rzecz Wyrównania Szans Dzieci I Młodzieży Niepełnosprawnej Oraz Ze Specjalnymi Potrzebami Edukacyjnymi „Lodołamacz”

II miejsce – Zso Nr 5 W Sosnowcu (drużyna 1)

III miejsce – Zso Nr 5 W Sosnowcu (drużyna 2)

Kategoria powyżej 20 lat

I miejsce – Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych Ruchowo, Ich Rodzin I Przyjaciół „Prometeus” Konopiska (drużyna 2)

II miejsce – Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych Ruchowo, Ich Rodzin I Przyjaciół „Prometeus” Konopiska (drużyna 2)

III miejsce – Milickie Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci I Osób Niepełnosprawnych.

Najnowsze

To Top