Z miasta

Podatki bez zmian

Rada Miejska poparła dzisiaj zaproponowane przez prezydenta Pawła Silberta projekty uchwał dotyczące podatków lokalnych na przyszły rok. Dzięki temu już piąty rok z rzędu stawki podatku od nieruchomości pozostaną na tym samym poziomie. Nie zmienią się również stawki podatku od środków transportowych – obniżone w ubiegłym roku przynoszą pozytywne finansowe efekty.

Podstawową opłatą, którą płacimy na rzecz gminy jest podatek od gruntów oraz budynków. Prezydent zaproponował, by stawki podatku od nieruchomości utrzymać w 2018 roku na poziomie tych z lat 2014 – 2017 (te zaś były niższe od obowiązujących w 2013 roku). Dla osób planujących osiedlenie się w Jaworznie i budowę własnego domu, ważnym jest także fakt, że wciąż zwolnione z podatku od nieruchomości na 10 lat są nowo wybudowane budynki mieszkalne jednorodzinne.

Na poziomie z 2016 i 2017 roku utrzymany zostanie również podatek od środków transportowych. Przypomnijmy, że w 2016 roku znacznie obniżone zostały stawki podatku „transportowego” – średnio o 40 procent, w przedziale od 61 do 16 procent.

Stawki podatków na 2018 rok zostały pozytywnie zaopiniowane przez Jaworznicką Izbę Gospodarczą.

Źródło: um.jaworzno.pl

Najnowsze

To Top