Sport i rekreacja

Satori z kolejnymi sukcesami

Bardzo pracowite dni mają za sobą zawodnicy Klubu Sztuk Walki Satori. Jaworznianie z sukcesami rywalizowali w dwóch kolejnych ogólnopolskich turniejach.

W sobotę 18 listopada, pod auspicjami Śląskiego Związku Ju-jitsu, odbyła się druga w tym sezonie Ogólnopolska Liga Dzieci i Młodzieży w Ju-jitsu. W turnieju rozgrywanym w Kuźni Raciborskiej startowało trzystu dwudziestu zawodników z dwudziestu siedmiu klubów z całego kraju. Zawodnicy Klubu Sportów Walki „Satori” Jaworzno w składzie: Patryk Urban, Jakub Owczarek, Aleksandra Masternak, Patryk Matusik, Paweł Kozakiewicz, Hanna Kałuża, Kamil Gąsiorowski, Aleksander Olszówka, Szymon Łąka, Adela Niciarz, Szymon Kałuża, Franciszek Gąsiorowski, Adam Łąka oraz Joanna Kozakiewicz, prowadzeni do boju przez trenera Dawida Kajdego wywalczyli 7 złotych, 10 srebrnych oraz 5 brązowych medali.

W klasie juniorów i juniorów młodszych najlepiej zaprezentowali się Patryk Urban w kategorii -66kg, Jakub Owczarek w kategorii -66kg oraz Patryk Matusik w kategorii -55kg, którzy w konkurencji fighting wywalczyli kolejno złoty oraz dwa srebrne medale a także startująca w konkurencji newaza Aleksandra Masternak zajmując drugą lokatę w kategorii -48kg. W grupie wiekowej młodzików w konkurencji fighting świetny start zaliczyli Hanna Kałuża w kategorii -44kg oraz Aleksander Olszówka w kategorii -38kg zwyciężając w swoich kategoriach a także Paweł Kozakiewicz w kategorii -42kg oraz Kamil Gąsiorowski w kategorii -34kg zajmując drugie miejsca. Trzecią lokatę zajął Szymon Łąka w kategorii -38kg. W klasie dzieci srebrne krążki w konkurencji newaza wywalczyli Adela Niciarz w kategorii -44kg oraz Szymon Kałuża w kategorii -27kg. Bardzo dobry występ zanotowali najmłodsi jaworznianie startujący w Turnieju Młodych Mistrzów, w którym Franciszek Gąsiorowski zdobył dwa złota w kategorii -24kg i -26kg, Adam Łąka wywalczył dwa srebrne krążki w kategorii -24kg i -26kg a startująca w kategorii -30kg Joanna Kozakiewicz zajęła trzecie miejsce. Młodzi sportowcy z Klubu Sportów Walki „Satori” Jaworzno już szykują się do kolejnego startu w zbliżającym się trzeciego grudnia Pucharze Polski Juniorów Młodszych w Ju-jitsu, gdzie do walki na mysłowickich matach prowadził ich będzie trener Szymon Władyka. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

W niedzielę 19 października w Hali AKS Niwka w Sosnowcu rozegrany został Ogólnopolski Turniej Dzieci i Młodzików w Judo. W zawodach wzięło udział ponad trzystu zawodników z kilkudziesięciu klubów z całego kraju. Nasze miasto z powodzeniem reprezentowali sportowcy z Klubu Sportów Walki „Satori” Jaworzno, którzy w kategorii dzieci wywalczyli jedenaście medali.

Podczas rywalizacji w olimpijskiej dyscyplinie judo bardzo dobrze zaprezentowała się cała jaworznicka drużyna prowadzona przez trenera Łukasza Proksę. Na najwyższym stopniu podium znalazło się dwoje uczniów klasy sportowej o profilu wspinaczki i judo działającej przy Szkole Podstawowej nr 6 w Jaworznie Adela Niciarz wywalczyła pierwsze miejsce w kategorii -40kg a Dawid Machna zajął pierwszą lokatę w kategorii -41kg. Widowiskowe zwycięstwa w zawodach judo odnieśli również Miłosz Królczyk w kategorii -20kg oraz Zosia Machna w kategorii -21kg a także doświadczony Adam Łąka w kategorii -24kg. Na drugim stopniu podium uplasowali się Szymon Musiał w kategorii -28kg oraz Szymon Łąka w kategorii -38kg. Z brązowymi medalami z zawodów wrócili Maja Musiał w kategorii -36kg, Nikodem Łukajczyk w kategorii -24kg, Kinga Mlak w kategorii -26kg oraz Joanna Kozakiewicz w kategorii -30kg. Trener Łukasz podkreśla, że tak znakomita postawa na macie jaworznickich sportowców to zasługa trenerów Darii Mamicy oraz Dawida Kajdego, którzy wiele serca i pracy wkładają w pracę szkoleniową. Gratulujemy zdobytych medali i życzymy kolejnych sukcesów.

Udział w zawodach odbył się w ramach zadania ”Ju-jitsu i Judo: Trening czyni mistrzem” wspieranego przez Urząd Miasta Jaworzna oraz Programu „Klub 2017”. Wszystkich chętnych zapraszamy do wspólnych treningów ju-jitsu i judo, które odbywają się w hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 6 w Jaworznie. Szczegółowe informacje o treningach: www.facebook.com/jujitsu.satori.jaw, www.jujitsu.satori.jaw.pl, Tel. 502 138 185.

Najnowsze

To Top