Kultura i rozrywka

Czesław zaśpiewa w Szczakowej

W piątek 8 grudnia w Domu Kultury im. Z. Krudzielskiego w ramach cyklu „Dobry Koncert w Szczakowej” wystąpi Czesław Mozil.

W minionych miesiącach w Szczakowej gościło już kilku świetnych wykonawców – Pogodno, Universe i Lao Che. Tym razem do Jaworzna zawita dobrze znany muzyk, lider polsko-duńskiego alternatywnego zespołu Czesław Śpiewa czyli Czesław Mozil.

Urodzony w Zabrzu Mozil w dzieciństwie wyemigrował do Danii, cały czas utrzymywał jednak kontakt z Polską. W 2000 roku założył zespół Tesco Value. Jego muzyczna kariera nabrała rozpędu w 2008 roku, kiedy już w ramach formacji Czesław Śpiewa wydał płytę „Debiut”, która zdobyła podwójną platynę. Także kolejne albumy znalazły licznych fanów a Czesław trafił do telewizji w roli jurora popularnego programu X Factor.

W Szczakowej Czesław Śpiewa zaprezentuje swój Solo Act. Cały występ to przewrotna, słodko-gorzka i bardzo zabawna opowieść o patriotyzmie, emigracji i ojczyźnie, a także o codziennym życiu popularnego artysty.

Czesław Śpiewa Solo Act to połączenie monodramu, stand-upu i koncertu. Polska widziana z perspektywy podwójnego emigranta, żyjącego między Danią a Polską, kochającego absurdy obu tych krajów i patrzącego na wszystko z humorem.

Bilety na koncert w cenie 50 zł można nabyć w kasach MCKiS w Domu Kultury w Szczakowej i na Hali Widowiskowo-Sportowej oraz na stronie internetowej bilety.mckis.jaw.pl

Najnowsze

To Top