Sport i rekreacja

Sportowe podsumowanie weekendu

Weekend był bardzo udany dla jaworznickich drużyn. Zarówno koszykarze jak i siatkarze zaliczyli łatwe wygrane.

Kolejna setka

Koszykarze MCKiS znów potwierdzili, że w tym sezonie są w świetnej formie. Podopieczni trenera Bilińskiego w sobotę przed własną publicznością rozgromili SSK Rzeszów 107:85. Dominacja jaworznian praktycznie od samego początku nie podlegała żadnej wątpliwości a rzeszowianie długimi momentami byli bezradni wobec naporu gospodarzy. Sokoły wygrały pierwszą kwartę 24:13. W drugiej partii goście nieco ochłonęli i trwała walka punkt za punkt, ale i tak jaworznianie wygrali 30:29 i na przerwę schodzili z dwunastoma punktami przewagi. Gdy w trzeciej kwarcie MCKiS wygrał 32:13 stało się jasne, że tego meczu już nie może przegrać. Dzięki temu, że zespół wysoko prowadził, szkoleniowiec mógł po raz kolejny przetestować cały skład i dokonać kilku zmian. Nieco rozkojarzeni zawodnicy z Jaworzna w ostatniej kwarcie dali się zaskoczyć walczącym do końca rzeszowianom i ulegli 21:30, to jednak nie miało już żadnego wpływu na końcowy wynik.

Jaworznianie wygrali bardzo wysoko i praktycznie w każdym elemencie gry byli lepsi od rywali. Może jedynie lepiej mogli wykonywać rzuty wolne, tam bowiem uciekło kilka punktów, w ogólnym rozrachunku nie miało to jednak znaczenia. Tym razem wśród jaworznian najlepsze noty zebrał Wojciech Zub, który zdobył 19 punktów, 3 zbiórki, 7 asyst i 5 przechwytów. Najwięcej punktów za to zdobył Emil Podkowiński, który zaliczył 23 oczka i dołożył do tego 3 zbiórki.

Dla jaworznian było to już dziewiąte zwycięstwo w tym sezonie. Na dodatek po raz trzeci z rzędu MCKiS przed własną publicznością zdobył ponad 100 punktów w meczu. W ogóle pod względem rzucanych punktów ekipa z Jaworzna nie ma sobie równych w lidze. Jaworznianie zajmują 4. miejsce w tabeli II ligi. Podopiecznych trenera Bilińskiego czeka teraz prawdziwa wyjazdowa seria – aż siedem spotkań z rzędu Sokoły zagrają na obcych boiskach. Kolejny raz w Jaworznie MCKiS zagra dopiero… 27 stycznia, kibiców czeka więc przymusowy odwyk od ligowego basketu.

FOTOGALERIA

Rewanże czas zacząć

Dobry weekend mają za sobą także siatkarze MCKiS. Jaworznianie w sobotę rozpoczęli rundę rewanżową w II lidze. Na dobry początek podopieczni trenera Łozińskiego na wyjeździe mierzyli się z rezerwami MKS-u Będzin. Będzinianie są ligowym outsiderem, można było się więc spodziewać, że jaworznianie z tym rywalem nie będą mieli większych problemów. I faktycznie siatkarze z Jaworzna pewnie wygrali 3:0. MKS zagrał bardzo ambitnie i starał się maksymalnie utrudnić zadanie MCKiS-owi, nie był jednak w stanie urwać ani jednego seta. Dzięki zwycięstwu jaworznianie umocnili się na trzecim miejscu w tabeli i mogą już myśleć o hitowym pojedynku do jakiego dojdzie w najbliższy weekend w Jaworznie. W sobotę o 17:00 na Hali Widowiskowo-Sportowej MCKiS podejmować będzie rywala, z którym od lat toczy zacięte boje – MKS Andrychów. MKS w tym sezonie radzi sobie słabiej niż w minionych latach i jak na razie zajmuje 5. miejsce w tabeli, ale na pewno nie daje się lekceważyć. W pierwszej rundzie MCKiS wygrał w Andrychowie 3:1 i liczy na powtórkę, ale nie ma co liczyć na łatwe spotkanie.