Z miasta

Świąteczny weekend na rynku

Na jaworznickim rynku od kilkunastu dni trwa świąteczny jarmark, ale największe atrakcje dopiero przed nami. Już w najbliższy weekend na jaworznian czeka kilka ciekawych wydarzeń.

Świąteczna gorączka już na dobre opanowała Jaworzno. W minionych latach podczas jarmarku zawsze swoje świąteczne ozdoby prezentowali uczniowie jaworznickich szkół i przedszkoli, wychowankowie placówek opiekuńczo-wychowawczych, a także członkowie stowarzyszeń. Nie inaczej będzie i tym razem. W sobotę od godziny 9:00 na płycie rynku można będzie nabyć oryginalne ozdoby. Na scenie okolicznościowe występy zaprezentują dzieci i młodzież z jaworznickich szkół i przedszkoli, nie zabraknie też żywej szopki. Miłośnicy dobrego jedzenia także nie będą zawiedzeni – jak zwykle podczas jarmarku odbywać się będą degustacje potraw wigilijnych i świątecznych słodkości. Tego dnia do zdobycia będą też żywe, mocno pachnące lasem choinki.

Także w niedzielę na rynku będzie się sporo działo. Do naszego miasta dotrze Betlejemskie Światełko Pokoju. O godzinie 17:00 harcerze przekażą Światełko władzom i mieszkańcom Jaworzna. Na scenie zaprezentują się laureaci festiwalu „Barka”. Zapowiada się świetna okazja do wspólnego kolędowania.

Najnowsze

To Top