Bezpieczeństwo

Transport mułu z osadników ominie Jeleń

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, Prezydenta Pawła Silberta i MZDiM Jaworzno – nie było i nie ma zgody na uciążliwe transporty przy użyciu ciężkich samochodów mułów z osadników należących do TAURONu przez Jeleń-Łęg.

Ustalenia między Miasto Jaworzno a Tauron Wydobycie są jednoznaczne – transporty mają ominąć zamieszkałe części Jaworzna!

Jak w trakcie ostatniej sesji jaworznickiej Rady Miasta ogłosił I Zastępca Prezydenta Miasta Pan Tadeusz Kaczmarek – obecnie działający na zlecenie Tauronu wykonawca jest w trakcie umacniania wałów Przemszy i budowy tymczasowego mostu przez Przemszę. Kolejna firma zajmuje się umacnianiem nasypów istniejących torowisk.

Tym samym – po wykonaniu powyżej opisanych przygotowań – muły z osadników przez Przemszę opuszczą administracyjny teren Jaworzna. Nie będzie uciążliwości dla Mieszkańców ani Łęgu, ani innych części Jelenia – ani żadnej części Jaworzna.

Obecnie trwają prace przygotowawcze, co wymusza dojazd samochodów nad brzeg Przemszy od strony Jelenia. Nie ma jednak zgody na używanie do tego celu transportu którego tonaż przekracza dopuszczalne w organizacji ruchu na ul. Zwycięstwa w Łęgu normy. Został o tym poinformowany zarówno Tauron jak i działający na jego zlecenie wykonawcy.

Ustalenia te będą konsekwentnie monitorowane. Na wszelkie zgłaszane przez Mieszkańców sygnały, odnośnie poruszania się w tamtym rejonie pojazdów ciężkich odpowiednie służby będą reagowały. W ubiegłym tygodniu przeprowadzonych zostało już kilka kontroli w Jeleniu – Łęgu. Apelujemy do Mieszkańców, by każde niepokojące zdarzenie zgłaszać na Policję – w każdym przypadku podejrzenia naruszenia ustaleń związanych z ruchem ciężkich pojazdów będą prowadzone kontrole we współpracy z Inspekcją Transportu Drogowego.

Najnowsze

To Top