Sport i rekreacja

Puchar Polski dla Aleksandry Masternak

Początkiem grudnia zawodnicy Klubu Sztuk Walki Satori rywalizowali w Pucharze Polski Juniorów Młodszych w Ju-jitsu oraz Ogólnopolskiej Lidze Dzieci i Młodzieży w Ju-jitsu. Jaworznianie pokazali się z dobrej strony a swój triumf w Pucharze świętowała Aleksandra Masternak.

Impreza odbywająca się w Mysłowicach pod auspicjami Polskiego Związku Ju-jitsu przyciągnęła 443 zawodników z 41 klubów z całej Polski w konkurencjach duo-system, fighting oraz newaza. Trwające prawie dwanaście godzin zmagania wymagały sporych umiejętności i siły, ale jaworznianie stanęli na wysokości zadania.

W niezwykle silnie obsadzonym Pucharze Polski Juniorów Młodszych niespodziankę sprawił Jakub Owczarek w kategorii -66kg, który był bardzo skuteczny w stójce, stosując dynamiczne ciosy i kopnięcia eliminował kolejnych rywali i dotarł do strefy medalowej. W całym turnieju przegrał tylko półfinałowy pojedynek i ostatecznie zdobył brązowy medal. Doświadczona Aleksandra Masternak zmagała się w kategorii -48kg. Nasza zawodniczka walczyła bardzo wszechstronnie i dzięki wysoko punktowanym rzutom oraz technikom kończącym w parterze zwyciężyła w konkurencji fighting oraz newaza, kończąc tym samym trzyletnią rywalizacje w tek grupie wiekowej, obfitującą w wiele sukcesów krajowych oraz międzynarodowych.

Emocji nie zabrakło również w Ogólnopolskiej Lidze Dzieci i Młodzieży w Ju-jitsu, w której nasi młodzi wojownicy pokazali duże umiejętności oraz wielkie serce do walki. W parterowej konkurencji newaza złote medale wywalczyły Hanna Kałuża w kategorii -44kg oraz Adela Niciarz w kategorii -40kg. W widowiskowej konkurencji fighting pierwsze miejsca zajęli Paweł Kozakiewicz w kategorii -42kg, Hanna Kałuża w kategorii -44kg oraz Adela Niciarz w kategorii -40kg. Srebrne medale wywalczyli Szymon Kałuża w kategorii -27kg oraz debiutujący w zawodach ju-jitsu Dawid Machna w kategorii -40kg natomiast Szymon Łąka uplasował się na trzeciej lokacie w kategorii -34kg. Z Turnieju Młodych Mistrzów, w którym rywalizują najmłodsi adepci sportów walki Adam Łąka wrócił ze złotem w kategorii -24kg a Joanna Kozakiewicz z brązem w kategorii-30kg. Gratulujemy medalowych pozycji i życzymy kolejnych sukcesów.

Wszystkich chętnych do rozpoczęcia swojej przygody ze sztukami i sportami walki zapraszamy od 3 stycznia 2018 roku do wspólnych treningów ju-jitsu i judo, które odbywają się w halli sportowej przy Szkole Podstawowej nr 6 w Jaworznie. Szczegółowe informacje o treningach: Tel. 502 138 185, www.jujitsu.satori.jaw.pl, www.facebook.com/jujitsu.satori.jaw.

Najnowsze

To Top