Sport i rekreacja

Spotkanie wigilijne w LKS „Ciężkowianka”

Wieczorową porą w piątek 15 grudnia, gdy pierwsza gwiazdka była już na niebie w siedzibie LKS „Ciężkowianka” jak co roku odbyło się spotkanie wigilijne z młodymi sportowcami z drużyny trampkarzy oraz rodzicami.

Sześć dni wcześniej podsumowali sezon orliki z rodzicami, 2 grudnia Święty Mikołaj podczas odwiedzin w Ciężkowicach obdarował najmłodsze roczniki z teamów skrzatów i żaków, zaś w czwartek 14 grudnia zakończenie sezonu mieli młodzicy. Coroczne przedświąteczne spotkania trenerów i działaczy z opiekunami młodych sportowców to już tradycja w ciężkowickim LKS-ie. Członkowie Zarządu, trenerzy, kierownicy drużyn, działacze oraz przyjaciele klubu sprawili młodym sportowcom miłą niespodziankę.

Miniony rok był udany dla chłopców z roczników 2003-05. Do sukcesów młodych zawodników szkolonych nieprzerwanie przez trenera Tomasza Majkę od 2013 roku zaliczyć należy w tym roku między innymi 3 miejsce w województwie śląskim wśród drużyn Zrzeszenia LZS w ramach Turnieju „Mała Piłkarska Kadra Czeka”, mistrzostwo Podokręgu Chrzanów w sezonie 2016/17 jeszcze w kategorii młodzików, wygraną w IX Halowym Turnieju Piłki Nożnej Jaworzno’2017, wicemistrzostwo rundy jesiennej Podokręgu Chrzanów w swojej kategorii wiekowej oraz wiele innych turniejów piłkarskich w których przeważnie jaworznianie plasowali się na podium.

Tradycyjnie już przed świętami w siedzibie stowarzyszenia LKS „Ciężkowianka” odbyło się ewaluacyjne integracyjne spotkanie w klimacie świątecznym. W odświętnie udekorowanej świetlicy spotkała się klubowa społeczność. Obecni byli uczestnicy, trenerzy, członkowie zarządu stowarzyszenia , wolontariusze oraz rodzice. Wśród zaproszonych gości obecna była Prezes Zarządu Miejskiego PCK w Jaworznie Anna Grelowska, która jako wolontariusz przeprowadziła z młodzieżą program profilaktyczny „Podaj Dłoń”, Honorowy Prezes PSS „Salos” Wenancjusz Ples, przedstawiciele firm „Ferryt” oraz „Stalmark” z Oświęcimia, którzy wsparli finansowo wyjazd młodych ciężkowickich sportowców na obóz sportowy w Cycowie koło Łęcznej, gdzie podopieczni trenera Majki mieli okazję spotkać się z byłym selekcjonerem kadry narodowej Franciszkiem Smudą oraz przyjaciele klubu na których bezinteresowną pomoc LKS może liczyć od lat.

Prezes LKS „Ciężkowianka” Janusz Ciołczyk wraz z trenerem Tomaszem Majką złożyli wszystkim zgromadzonym gościom życzenia radosnych i rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia oraz samych sukcesów sportowych i życiowych w nadchodzącym Nowym Roku. Głos zabrali również prezes Anna Grelowska i prezes Wenancjusz Ples. Długą chwilę trwało zanim wszyscy obecni połamali się opłatkiem składając sobie życzenia w atmosferze świątecznej serdeczności. Spotkanie stanowiło jednocześnie podsumowanie realizowanych projektów „Profilaktyczna Alternatywa” z Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Programu „Klub” dofinansowanego przez Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz spotkań rodzinnych z okazji zakończenia sezonu piłkarskiego drużyn młodzieżowych. Piłki za największe postępy w minionym sezonie otrzymali Inga Adamczyk, Jakub Gulak i Marcel Ptak. Wszyscy obecni zawodnicy biorący udział w rozgrywkach ligowych otrzymali nagrody rzeczowe, które wręczyli członkowie zarządu stowarzyszenia Zdzisław Glimos, Grzegorz Kucharski oraz wiceprezes Wanda Ciołczyk. Ponadto prezes Wenancjusz Ples w imieniu PSS „Salos” wręczył uczestnikom ubiegłotygodniowego „Super Pucharu Salosu” z drużyny trampkarzy pamiątkowe statuetki i medale, a wszystkim zawodnikom słodycze.

Po części oficjalnej, przyszedł czas na degustowanie tradycyjnie postnych potraw. Jak zawsze powodzeniem cieszyły się smakowite świąteczne wypieki od państwa Janiny i Marka Banasików. Było gwarno, ciepło i rodzinnie. Przy kolędach życzono sobie nawzajem zdrowych, spokojnych, radosnych świąt i wszelkiej pomyślności w Nowym Roku. Po twarzach i uśmiechach rozchodzących się gości, widać było, że spotkanie było bardzo udane. Uczestnikom zajęć oraz osobom wspierającym wręczono okolicznościowe nagrody oraz prezenty przygotowane specjalnie na tę okazję.

Organizatorzy składają podziękowanie za pomoc i wsparcie: Annie Grelowskiej, Joannie i Michałowi Cieśla, Annie Jendyk, Wenancjuszowi Plesowi oraz PSS „Salos”, Pawłowi Wójcikowi, Tomaszowi Trzaska, Krzysztofowi Zięcina, Zdzisławowi Glimosowi, Tomaszowi i Andrzejowi Majka, Grzegorzowi Kucharskiemu, a także specjalne podziękowania kierują dla Janiny i Marka Banasików, Marka Pieczary i Firmy „Fornit”, Firmy „Ferryt” i pana Mariana Lewka, Firmy „Stalmark” Oświęcim, Wandy Ciołczyk, Marka Niemczyka, Danuty Jaśko, Stanisławy Grzywy, oraz Zbigniewa Pacia. Ostatnim sportowym akordem ciężkowickich drużyn młodzieżowych w 2017 roku był udział zawodników z rocznika 2007 w sobotnim Ogólnopolskim Turnieju Piłki Nożnej „Arsanit Cup” organizowanym przez Akademię 2012 Jaworzno.

Najnowsze

To Top