Bezpieczeństwo

Święta były bezpieczne

Od 22 grudnia policjanci prowadzili działania pod nazwą „Bezpieczny Weekend-Boże Narodzenie 2017”. Nad bezpieczeństwem mieszkańców naszego regionu czuwali policjanci prewencji, ruchu drogowego oraz policjanci operacyjni. Tegoroczne Święta Bożego Narodzenia przebiegły bardzo spokojnie i bezpiecznie.

W okresie od 22 do 26 grudnia jaworzniccy policjanci interweniowali 162 razy, głównie były to interwencje wobec osób, które popełniały wykroczenia polegające na zakłóceniu porządku publicznego czy ciszy nocnej. Nie odnotowano żadnych poważnych zdarzeń kryminalnych. Funkcjonariusze obecni byli na ulicach miasta i trasach wylotowych i wlotowych do Jaworzna. W czasie kontroli zwracali szczególną uwagę na prędkość, z jaką poruszali się kierowcy. Sprawdzali ich trzeźwość, stan techniczny pojazdów i sposób przewożenia dzieci. Podczas tych działań policjanci nie odnotowali żadnych wypadków drogowych, a jedynie interweniowali w związku z 7 kolizjami drogowymi. Mundurowi nałożyli 33 mandaty karne, a w dwóch przypadkach skierowane zostaną wnioski o ukaranie do sądu. Najczęstszym przewinieniem kierowców było przekraczanie dopuszczalnej prędkości. W czasie akcji funkcjonariusze przebadali łącznie 273 kierowców pojazdów na zawartość alkoholu i tylko w jednym przypadku kierowca nissana zdecydował się wsiąść za kierownicę po kieliszku. Badanie alkomatem wykazało 0,82 promila alkoholu w organizmie 51-letniego mężczyzny.

Podsumowując, tegoroczne święta przebiegły bardzo spokojnie i bezpiecznie, dzięki pracy naszych policjantów i rozsądkowi wszystkich uczestników dróg.

Źródło: KMP w Jaworznie

Najnowsze

To Top