Bezpieczeństwo

Kronika policyjna

Narkotykowego „szlaku” ciąg dalszy. Po tym jak w ostatnich tygodniach jaworzniccy policjanci donosili o zatrzymaniach w północnych dzielnicach, tym razem nielegalne prochy mundurowi znaleźli na Jeziorkach i Podłężu. Grudniowa pogoda faktycznie może prowadzić do jesiennej depresji, ale jednak poprawianie humoru trawką i amfą średnio popłaca.

Poniedziałek, 18 grudnia

W godzinach rannych wywiadowcy zatrzymali 31-letniego mężczyznę, który włamał się do magazynu hurtowni ogólnospożywczej przy ulicy Grunwaldzkiej. Sprawca po pokonaniu zabezpieczeń, skradł kilka transporterów z pustymi butelkami. Straty zostały oszacowane na ponad 100 złotych.

Wtorek, 19 grudnia

26-letni jaworznianin zgłosił, że na jednym z portali internetowych został oszukany podczas zakupu kół samochodowych. Zgłaszający kupił od Dawida K. zam. w Niemczech 4 aluminiowe felgi z oponami za 300 złotych, jednak towaru nie otrzymał. Czynności sprawdzające prowadzi KMP w Jaworznie.

Wieczorem policjanci zatrzymali pijaną 56-letnią kobietę, która w mieszkaniu w dzielnicy OTK, wszczęła awanturę domową. Podczas interwencji, kobieta słownie znieważyła policjantów. Czynności w tej sprawie prowadzi jaworznicka dochodzeniówka.

Środa, 20 grudnia

49-letni mieszkaniec Jaworzna zgłosił, że nieznany sprawca wykorzystując otwarte okno w domu, skradł saszetkę z dokumentami i pieniędzmi. Suma strat w tym przypadku została określona na 900 złotych. Sprawę bada jaworznicka policja.

Przed północą policyjni wywiadowcy zatrzymali na ulicy Ławczanej trzech młodych mężczyzn w wieku 23, 24 i 27 lat, którzy posiadali przy sobie narkotyki. Zabezpieczona marihuana i amfetamina trafiła do policyjnego magazynu. Sprawą zajął się wydział kryminalny.

Czwartek, 21 grudnia

21-letni jaworznianin zgłosił, że na portalu internetowym „OLX.pl” zakupił telefon iPhone 7 plus. Mężczyzna na poczet transakcji wpłacił na wskazane konto 700 złotych. Kupujący telefonu jednak nie otrzymał, a kontakt ze sprzedawcą się urwał. W sprawie prowadzone są czynności sprawdzające.

W nocy na ulicy Kazimierza Wielkiego policjanci zatrzymali 22-letniego kierowcę skody, który na swoim koncie ma sądowy zakaz jazdy samochodem do marca 2018 roku. Czynności w tej sprawie prowadzi KMP w Jaworznie.

Piątek, 22 grudnia

Przed południem policjanci zatrzymali na ulicy Kasztanowej 20-letniego mieszkańca Jaworzna, przy którym znaleziona została marihuana i amfetamina. Narkotyki zostały zabezpieczone w komendzie. Sprawą zajmuje się wydział kryminalny.

Najnowsze

To Top