Bezpieczeństwo

Kronika policyjna

Ostatni tydzień roku 2017 przebiegł bez dramatycznych wydarzeń i mrożących krew w żyłach interwencji policji. Nadchodzi czas podsumowań działalności funkcjonariuszy Komendy Miejskiej Policji w Jaworznie. Policjantom, jak również mieszkańcom Jaworzna życzymy, aby rok 2018 był przynajmniej tak spokojny i bezpieczny jak rok miniony.

Poniedziałek, 25 grudnia
Do komendy policji zgłosił się 32-letni mieszkaniec Jaworzna i poinformował dyżurnego, że nieznany sprawca uszkodził jego samochód, który stał na parkingu przy ulicy Kościuszki. Sprawca celowo wybił tylną szybę i dokonał wgniecenia lewych drzwi. Straty zostały oszacowane na 1.000 złotych.

Wtorek, 26 grudnia
Przed północą na ulicy Obrońców Września 1939, kierowca samochodu opel podczas wyprzedzania stracił panowanie nad pojazdem i wypadł z drogi „dachując” na poboczu. Ranny kierowca trafił do szpitala. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Był trzeźwy.

Środa, 27 grudnia
34-letnia jaworznianka została oszukana w trakcie zakupów przez internet. Kobieta na portalu OLX.pl, kupiła telefon komórkowy za 1.050 złotych od osoby podającej się za Patryka G. zam. w Gdyni. Telefon jednak nie został jej dostarczony. W tej sprawie prowadzone są czynności sprawdzające.

Wieczorem na ulicy Wolności patrol wywiadowców podjął interwencję wobec 23-letniego mieszkańca Dąbrowy Górniczej. W trakcie przeszukania mężczyzny policjanci znaleźli przy nim marihuanę. Postępowanie w tej sprawie prowadzi KMP w Jaworznie.

Czwartek, 28 grudnia
W godzinach rannych w dzielnicy Pieczyska, policjanci zatrzymali 32-letniego jaworznianina, który był poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Jaworznie. Mężczyzna trafił do komendy, gdzie przeprowadzone zostały z nim odpowiednie czynności.

Piątek, 29 grudnia
Po południu na ulicy Pawiej kryminalni zatrzymali 23-letniego mężczyznę, który posiadał przy sobie niedozwolone środki psychoaktywne. Narkotyki zostały zabezpieczone w policyjnym magazynie, a mężczyzna po przesłuchaniu został zwolniony.

Sobota, 30 grudnia
W jednym ze sklepów przy ulicy Grunwaldzkiej pracownik ochrony zatrzymał 17-latka, który skradł dwie butelki alkoholu o łącznej wartości 100 złotych. Przekazany patrolowi policji, chłopak trafił do komendy. Po wykonanych czynnościach sprawca kradzieży został przewieziony do Powiatowej Placówki Opiekuńczo Wychowawczej w Jaworznie.

Niedziela, 31 grudnia
Po południu dyżurny policji został powiadomiony o włamaniu do domku działkowego ROD przy ulicy Ogrodowej. Nieznany sprawca po pokonaniu zabezpieczeń drzwi wejściowych, ze środka skradł kosiarkę spalinową i przewody elektryczne. 46-letnia właścicielka ogródka straty oszacowała na 550 złotych.

Nieznany sprawca przy pomocy ostrego narzędzia uszkodził powłokę lakierniczą w zaparkowanym przy ulicy Towarowej samochodzie skoda. Wandal celowo zarysował drzwi przednie i tylne pojazdu powodując starty w wysokości 800 złotych. Postępowanie prowadzi KMP w Jaworznie.

Najnowsze

To Top