Z miasta

Ruszyły aukcje jaworznickiego sztabu WOŚP

W niedzielę 14 stycznia po raz 26. odbędzie się finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Ruszyły już aukcje jaworznickiego sztabu WOŚP.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy nie zwalnia tempa i już po raz kolejny grać będzie także w Jaworznie. Tym razem podczas finału zbierane będą środki „dla wyrównania szans w leczeniu noworodków”. Trwają już aukcje internetowe przedmiotów zorganizowane przez jaworznicki sztab WOŚP.

Jak zwykle prawdziwym hitem jaworznickich aukcji jest rondo przed Galeną u zbiegu ulic Grunwaldzkiej i Królowej Jadwigi. Już po raz dziewiąty prezydent miasta przeznacza na licytację możliwość nazwania ronda. – Zwycięzca licytacji otrzyma symboliczny akt własności i będzie miał prawo do zamieszczenia na tablicy ustawionej na terenie ronda imienia i nazwiska lub nazwy firmy – wyjaśnia prezydent Paweł Silbert. – Tabliczka będzie zawierała również informację, że rondo zostało zlicytowane podczas Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy – dodaje. Jak dotychczas dzięki licytacjom ronda udało się uzbierać w sumie ponad 165 000 zł, co jest całkiem imponującą kwotą. Przez ostatnie trzy lata konkurencję regularnie kosił Jakub Bochenek z firmy Tuban Bańki. W tym roku znów zapowiada się zacięta walka – sporo firm ostrzy sobie bowiem zęby na tak świetną okazję do promocji i przy okazji wsparcia WOŚP. W poniedziałek po kilkunastu godzinach licytacji cena już przekroczyła 3000 zł a zwykle dopiero w ostatnich godzinach aukcja nabiera tempa.

Oprócz ronda na licytacji znalazło się sporo ciekawych usług i przedmiotów. Prawdziwą gratką dla kibiców-kolekcjonerów okazać się powinna oryginalna koszulka Wisły Kraków z autografami piłkarzy ofiarowana przez Adriana Hajdugę (Autokomis INCAR). Warto powalczyć o kurs jazdy na jedynej w okolicy płycie poślizgowej ufundowany przez Grupę Cargo. Bardzo ciekawy pomysł zgłosiła też Piekarnia „Bigaj” Jaworzno. Zwycięzca tej licytacji przez jedną noc będzie mógł wcielić się w rolę najprawdziwszego piekarza i zapoznać z tradycyjną technologią produkcji pieczywa. Z kolei Janusz Baniak zaproponował coś dla fanów oryginalnej motoryzacji. Licytujący powalczą o przejazd autentyczną londyńską taksówką. Jak zwykle nie brakuje też płyt i książek z autografami sław. Wszystkie aukcje jaworznickiego sztabu znaleźć można pod adresem:

aukcja.jaw.pl

W ubiegłym roku w Jaworznie w sumie zebrano kwotę 125 237,14 zł. Z tego 90 974,18 zł pochodziło z puszek wolontariuszy, 29 418,25 zł z aukcji oraz 4944,71 zł z datków.

Dotychczasowi zwycięzcy licytacji ronda:

  • 2010 – Południowy Koncern Energetyczny S.A.; nazwa: „rondo Górników i Energetyków”; cena: 61 200 złotych
  • 2011 – Meblomag; nazwa: „Rondo Magików”; cena: 10 100 złotych
  • 2012 – ART-COM Joanna Macek-Czuszek; nazwa: „Rondo Internautów”; cena: 10 300 złotych
  • 2013 – SKOK Jaworzno; nazwa „Rondo smoków”; cena: 12 100 złotych
  • 2014 – ART-COM Joanna Macek-Czuszek; nazwa: „Rondo Jeffa Hannemana”; cena: 15 800 złotych
  • 2015 – Tuban Bańki Jakub Bochenek; nazwa: „Rondo Baniek Mydlanych”; cena: 13 433 złotych
  • 2016 – Tuban Bańki Jakub Bochenek; nazwa: „Rondo Baniek Mydlanych”; cena: 20 100 złotych
  • 2017 – Tuban Bańki Jakub Bochenek; nazwa: „Rondo Bańki Mydlanej”; cena: 22 200 złotych

Najnowsze

To Top