Kultura i rozrywka

Janek Samołyk zagra w Jazz Clubie

Jazz Club Muzeum regularnie zaprasza na koncerty nietuzinkowych artystów. Na dobry początek 2018 roku już w niedzielę 7 stycznia w Jaworznie wystąpi Janek Samołyk.

Janek Samołyk to wrocławski gitarzysta, wokalista oraz autor piosenek. Tworzy i śpiewa zarówno po angielsku, jak i w ojczystym języku. Jego piosenki to unikalne połączenie wpadających w ucho melodii, alternatywnych gitar i brzmień kojarzonych z krainą łagodności (skrzypce, fortepian).

Wokalista występuje od 2008 roku. Od tamtej chwili m.in. zwyciężył w konkursie debiutów na OFF Festivalu 2009, został finalistą Jarocina 2010 (5 lat później powrócił na festiwal, otwierając go), wydał trzy płyty długogrające, zagrał trasę koncertową w Chinach, a single „Codziennie”, „Problem z wiernością”, „Piosenka o pointach”, „Złe czasy” i „Na prezent” gościły na Liście Przebojów Trójki.

Aktualnie działalność koncertowa Samołyka ma dwa wymiary. Pierwszy to kameralne występy akustyczne w duecie. Drugi to energetyczne koncerty w większym, rock’n’rollowym składzie.

Czwarta płyta Janka „Czas najlepszy w życiu” stanowi najbardziej zróżnicowany materiał w jego dorobku, zaś tekstowo jest najbardziej osobisty i dojrzały.

Utwory powstały w krótkim czasie i po raz pierwszy Janek Samołyk nagrał album od początku pomyślany jako całość, a nie luźny zbiór piosenek. Wokalista opowiada o rozpadaniu się relacji między ludźmi i o tym, co z tych relacji pozostaje. W piosenkach słychać smutek, ale też gniew, nadzieję, jak i poczucie humoru. Na płycie można znaleźć inspiracje gitarową muzyką z Wysp Brytyjskich, ale też rzadko kojarzonymi z Samołykiem brzmieniami punk rocka czy muzyki elektronicznej.

Janek Samołyk to nie jedyna gwiazda, która wystąpi tego dnia. Wieczór otworzy legendarna grupa General Stilwell, która aktualnie promuje swój najnowszy album „Pojawia się sen Montreal”.

Janek Samołyk do Jazz Clubu Muzeum zawita już w niedzielę 7 stycznia. Początek imprezy o godzinie 20:00. Bilety do nabycia w cenie 20 zł w przedsprzedaży i 25 zł dniu koncertu.

Najnowsze

To Top