Sport i rekreacja

Lodowisko już otwarte!

Chociaż prawdziwej zimy w Polsce wciąż nie widać, to od soboty 6 stycznia można już korzystać z miejskiego lodowiska. Podobnie jak w minionych latach jest ono ulokowane na stadionie Azotanii przy ul. Moniuszki 95 na Podłężu.

Mimo kiepskiej weekendowej aury w pierwszych dniach działania ze ślizgawki skorzystało już wielu jaworznian spragnionych rozrywki na świeżym powietrzu. Lodowisko otwarte zostało z kilkudniowym poślizgiem wywołanym awarią systemu chłodzenia, teraz jednak wszystko działa już tak jak należy. Miejska ślizgawka czynna jest codziennie w godzinach od 10:00 do 20:45. Wejścia odbywają się o pełnych godzinach. Między godziną 14:00 a 15:00 odbywa się przerwa techniczna. Za 45 min jazdy na łyżwach dorośli zapłacą 5 zł, dzieci i młodzież ucząca się 2 zł, a posiadacze Jaworznickiej Karty Rodziny Wielodzietnej otrzymają 50 proc. zniżki. Miejskie Centrum Kultury i Sportu zapowiada także duże zniżki w okresie ferii zimowych.

Tradycyjnie przy lodowisku będzie funkcjonowała wypożyczalnia łyżew dla dorosłych, jak i dla dzieci. Koszt wypożyczenia łyżew to 5 zł za 45 min. Obowiązuje również dopłata za przechowywanie butów (z tej usługi można skorzystać tylko w przypadku wypożyczenia łyżew) – 1 zł.

Foto: MCKiS Jaworzno

Najnowsze

To Top