Sport i rekreacja

Sportowe podsumowanie weekendu

Po świątecznej przerwie w miniony weekend na sportowe parkiety powrócili jaworzniccy sportowcy. Koszykarze i siatkarze odnieśli cenne zwycięstwa, ruszyła też kolejna edycja Jaworznickiej Amatorskiej Ligi Futsalu.

Wrócili na podium

W świetnym stylu nowy rok rozpoczęli koszykarze MCKiS. Jaworznianie w pierwszym w tym roku spotkaniu na wyjeździe mierzyli się z Zagłębiem Sosnowiec. Obie ekipy są sąsiadami nie tylko w sensie geograficznym, ale też w ligowej tabeli a ich pojedynek był niezwykle ważny w kontekście walki o ligowe podium. Kibice, którzy wybrali się na halę w Sosnowcu obejrzeli niezwykle zacięty pojedynek. Pierwszą kwartę lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy objęli wysokie prowadzenie, ale jaworznianie szybko odrobili większość strat. W drugiej kwarcie Zagłębie wyraźnie przeważało i punktowało gości. MCKiS na przerwę schodził w kiepskich nastrojach, przegrywał bowiem 38:50. Miejscowi zdawali się być pewni swego, ale w trzeciej kwarcie kibice zobaczyli zupełnie odmieniony team z Jaworzna. Trener Biliński umiejętnie zmotywował zespół a jaworznianie zaczęli grać agresywnie w defensywie, szybko wyprowadzali kolejne ataki i nie tylko odrobili straty, ale nawet wyszli na niewielkie prowadzenie. Zdezorientowani gospodarze w ostatniej partii próbowali jeszcze ratować wynik, ale MCKiS był już nie do zatrzymania i zwyciężył 26:22 a w całym meczu 95:88. Sokoły dzięki wygranej przeskoczyły Zagłębie zajmując 3. miejsce w tabeli.

Cały zespół w Sosnowcu pokazał prawdziwy hart ducha i świetną grę – szczególnie po przerwie. Najwyższe noty w jaworznickim obozie zebrał Dawid Weiss, który zdobył 18 punktów, zaliczył 2 zbiórki, 6 asyst i 3 przechwyty. Najwięcej punktów wśród jaworznian zdobył Radosław Lemański, który w sumie zaliczył 19 oczek oraz 1 zbiórkę, 1 asystę i 2 przechwyty. Wśród gospodarzy na słowa uznania zasłużył Paweł Jurczyński, który zdobył imponujące 33 punkty a do tego dopisał 2 zbiórki, 2 asysty i jeden przechwyt.

Kolejny mecz jaworznianie zagrają już w sobotę, kiedy to na wyjeździe zmierzą się z 7. w tabeli Polonią Bytom.

Zagłębie Sosnowiec – MCKiS Jaworzno 88:95

(19:17; 31:21; 16:31; 22:26)

Bielsko zdobyte

Bez większych problemów poradzili sobie w weekend siatkarze MCKiS. Podopieczni trenera Mariusza Łozińskiego potrzebowali czterech setów by rozprawić się z rezerwami BBTS-u Bielsko-Biała. Początek spotkania nieoczekiwanie należał jednak do gospodarzy. Bielszczanie zaskoczyli niezła grą i dość sensacyjnie wygrali pierwszego seta 25:17, pokazując że nie straszny im żaden rywal. To podziałało na jaworznian jak zimny prysznic i już w drugim secie wszystko wróciło do normy. MCKiS pewnie wygrał do 18 a w kolejnej partii dosłownie zdeklasował miejscowych demolując ich 25:11. W czwartym secie BBTS próbował jeszcze podjąć walkę, ale podopieczni trenera Łozińskiego byli już czujni i kontrolowali przebieg wydarzeń na parkiecie nie pozwalając rywalom na zbyt wiele. Ostatecznie MCKiS wygrał tego seta 25:17 i tym samym cały mecz 3:1. Dzięki zwycięstwu jaworznianie awansowali na drugie miejsce w tabeli i mają tyle samo punktów co lider ze Strzelec Opolskich. W sobotę MCKiS czeka niezwykle ważne spotkanie w kontekście walki o jak najlepsze miejsce na koniec sezonu zasadniczego. Jaworznianie jadą do Rybnika, gdzie zmierzą się z trzecią w tabeli ekipą TS Volley. W poprzedniej rundzie oba zespoły stworzyły świetne widowisko w Jaworznie a po pięciosetowym pojedynku górą okazali się rybniczanie. MCKiS teraz pragnie rewanżu i zrobi wszystko by zwyciężyć na trudnym terenie.

BBTS II Bielsko-Biała – MCKiS Jaworzno 1:3

(25:17, 18:25, 11:25, 17:25)

Salos wraca do gry

W niedzielę rozgrywki wznowiła Jaworznicka Amatorska Liga Futsalu organizowana przez PSS Salos oraz Miejskie Centrum Kultury i Sportu w Jaworznie.

W meczu otwarcia I ligi mistrz poprzedniej edycji MCKIS mocno się musiał namęczyć, aby wygrać swoje spotkanie z beniaminkiem I ligi Azot Biznes Park. Azotka wzmocniła się o takich zawodników jak Artur Molenda czy Łukasz Cichoń i na pewno w kolejnych spotkaniach powalczy o punkty. W kolejnych spotkaniach Beer Drinkers bez większych problemów pokonał DGJ, a PSV Podłeże wygrało z drugim beniaminkiem ligi drużyną OST, choć na kilka minut przez zakończeniem spotkania na tablicy był remis 5:5. Jednak niezawodny Bartłomiej Kędzierski błysnął instynktem strzeleckim i po dwóch trafieniach rozstrzygnął spotkanie na korzyść PSV. O dużą niespodziankę postarali się natomiast zawodnicy No Name ogrywając zespół Pulmon Negro 4 do 1. W II lidze swoje spotkania wygrał spadkowicz I ligi Jago-Pro oraz Young Boys, FC Szkolne a także Fortuna Podłęże.