Sport i rekreacja

Satori podsumowało rok na matach

Klub Sportów Walki „Satori” Jaworzno działający przy Szkole Podstawowej nr 6 w Jaworznie kończy swój kolejny rok działania w naszym mieście prowadząc treningi z zakresu samoobrony i walki sportowej Ju-jitsu oraz Judo.

Klub prowadzony przez mistrza Łukasza Proksę godnie reprezentował Jaworzno odnosząc wiele sukcesów na matach Ju-jitsu i Judo w całym kraju. Podczas całego roku kilkudziesięciu zawodników z Jaworzna startowało w dwudziestu sześciu turniejach, podczas których wielokrotnie stawali na podium w cyklu Ogólnopolskiej Ligi Dzieci i Młodzieży w Ju-jitsu oraz w Ogólnopolskich Turniejach Dzieci i Młodzików w Judo. Wśród najbardziej wyróżniających się zawodników byli: Aleksandra Masternak, Patryk Matusik, Hanna Kałuża, Paweł Kozakiewicz, Kamil Gąsiorowski, Szymon Łąka, Aleksander Olszówka, Adela Niciarz, Dawid Machna, Kinga Mlak, Szymon Kałuża, Adam Łąka, Franciszek Gąsiorowski, Zofia Machna, Miłosz Królczyk, Nikodem Łukajczyk oraz Joanna Kozakiewicz.

Największe sukcesy zawodnicy z Jaworzna odnosili w zawodach rangi mistrzowskiej w kraju i poza jego granicami. W zawodach rangi Pucharu i Mistrzostw Polski w Ju-jitsu medale wywalczyli: Patryk Urban, Alicja Kalina, Arkadziusz Małek, Aleksandra Masternak, Patryk Matusik, Jakub Owczarek, Hanna Kałuża, Paweł Kozakiewicz, Szymon Łąka, Kamil Gąsiorowski, Bartosz Machna oraz Marek Tarabura. W Mistrzostwach Polski w Judo na podium stanęli: Łukasz Proksa, Marek Tarabura, Bartosz Machna, Dawid Kajdy, Arkadiusz Małek oraz Patryk Urban. Wysokie wyniki uzyskiwane w rywalizacji krajowej zaowocowały czterema powołaniami zawodników naszego miasta do Kadry Polski w Ju-jitsu. Jaworzniccy sportowcy reprezentowali nasz kraj w Mistrzostwach Świata Juniorów w Grecji, Mistrzostwach Europy Juniorów w Rumunii oraz Pucharze Świata Kadetów w Czarnogórze, w którym Aleksandra Masternak wywalczyła dwa brązowe medale.

Oprócz wysokich wyników sportowych podczas całego roku trenujący w klubie przystąpili do kilkudziesięciu egzaminów na stopnie dziecięce i uczniowskie kyu honorowane certyfikatami Polskiego Związku Ju-jitsu oraz Polskiego Związku Judo. Podczas egzaminów, w których adepci sztuk walki odpowiadali na pytania teoretyczne oraz prezentowali umiejętności techniczne w walce wręcz najwyższe stopnie wtajemniczenia uzyskali: w Ju-jitsu – Alicja Kalina 3 kyu, Michał Oleksiewicz 3 kyu oraz Marcin Trojan 3 kyu, natomiast w Judo – Daria Mamica 2 kyu. W grudniu podczas uroczystej ceremonii podsumowania roku najmłodsi adepci sztuk walki zostali nagrodzeni stopniami dziecięcymi Kyu w Ju-jitsu.

Sukcesy zawodników Klubu Sportów Walki „Satori” Jaworzno nie byłyby możliwe bez Urzędu Miasta Jaworzna, Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Szkoły Podstawowej nr 6 w Jaworznie, które pomagały w realizacji szkolenia w klubie. Wśród wielu osób zaangażowanych w działalność stowarzyszenia szczególne podziękowania kierowane są do trenerów zajmujących się szkoleniem w klubie: Darii Mamicy, Dawida Kajdego, Bartosza Machny, Marka Tarabury, Macieja Kwadransa oraz Szymona Władyki.

Gratulujemy sukcesów w minionym roku a wszystkich chętnych zapraszamy na treningi Ju-jitsu i Judo, które klub prowadzi w hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 6w Jaworznie. Szczegółowe informacje www.jujitsu.satori.jaw.pl, www.facebook.com/jujitsu.satori.jaw, telefon 502 138 185.

Najnowsze

To Top