Sport i rekreacja

Sportowe podsumowanie weekendu

W miniony weekend jaworznickie drużyny rozgrywały trudne mecze wyjazdowe. Kibice mogą być tylko połowicznie zadowoleni po tych starciach, koszykarze bowiem co prawda wygrali, ale niestety siatkarze wrócili do Jaworzna na tarczy.

Wygrana w Bytomiu

Kolejne świetne wyjazdowe spotkanie rozegrali w sobotę koszykarze MCKiS. Jaworznianie pokonali w Bytomiu Polonię 83:72 i umocnili się na trzecim miejscu w tabeli. W starciu na trudnym terenie podopieczni trenera Bilińskiego pokazali prawdziwą klasę i właściwie ani przez moment ich przewaga nie podlegała wątpliwości. Już na początku spotkania jaworznianie wypracowali sobie sześciopunktową przewagę i potem skutecznie bronili swojego prowadzenia. Pierwsza kwarta wygrana pewnie 28:21 i druga 12:10 sprawiły, że na przerwę MCKiS schodził prowadząc 40:31. Taka różnica punktowa była jeszcze zbyt skromna by pozwolić ekipie z Jaworzna na jakiekolwiek większe rozluźnienie. Ambitni gospodarze naciskali na jaworznian i korzystali z ich nieco mniejszej skuteczności, ale i tak nie byli w stanie zredukować swojej straty. Na dodatek podopieczni trenera Bilińskiego zaczęli trafiać za trzy punkty, dzięki czemu jeszcze umocnili swoje prowadzenie i wygrali kwartę 26:24. Ostatnia partia była już bardzo wyrównana a jaworznianie mieli pełną kontrolę nad przebiegiem wydarzeń na parkiecie. Ostatecznie ta część gry zakończyła się remisem 17:17 a cały mecz wygraną MCKiS 83:72.

Tym razem wśród jaworznian najlepszy okazał się Dawid Weiss, który wypracował sobie notę eval na poziomie 21 a złożyło się na to 15 punktów, 2 zbiórki, 4 asysty i 2 przechwyty. Najwięcej punktów – 16 – tym razem rzucił Przemysław Gworek, który dołożył do tego jeszcze 6 zbiórek.

MCKiS czeka teraz bardzo intensywny wyjazdowy tydzień. Już w środę w Rudzie Śląskiej jaworznianie zagrają z wymagającą ekipą tamtejszej Pogoni. W sobotę zaś czeka ich jeszcze trudniejsze zadanie – pojedynek w jaskini lwa z wiceliderem rozgrywek AZS-em AWF Mickiewicz Romus Katowice. MCKiS w nowym roku jak na razie zalicza same wygrane i będzie chciał podtrzymać dobra passę. Zadanie wydaje się być bardzo trudne, ale nie jest niewykonalne i przy dobrej koncentracji podopieczni trenera Bilińskiego mogą wspiąć się jeszcze wyżej w tabeli.

KK Polonia Bytom – MCKiS Jaworzno 72:83

(21:28, 10:12, 24:26, 17:17)

Rybnik niezdobyty

W dużo gorszych nastrojach byli w sobotę siatkarze MCKiS, którzy przegrali ważne wyjazdowe spotkanie. Tym razem podopieczni trenera Łozińskiego w Rybniku mierzyli się z ekipą TS Volley. Rybniczanie w poprzedniej rundzie po emocjonującym spotkaniu wygrali w Jaworznie 3:2, ale MCKiS liczył na udany rewanż. Początek spotkania układał się po myśli gości. Jaworznianie dobrze radzili sobie pod siatką i mimo wszystko dość niespodziewanie pewnie wygrali 25:20. Potem jednak ekipa z Rybnika zaczęła grać swoje i punktowała MCKiS. TS Volley bardzo pewnie wygrał dwa kolejne sety do 18 i do 19 i był już o krok od zwycięstwa. W czwartym secie jaworznianie podjęli walkę i sprawili sporo problemów rybniczanom. Zdawało się nawet, że może uda się jeszcze odwrócić losy spotkania. W końcówce więcej zimnej krwi zachowali jednak gospodarze, którzy wygrali 25:23 i tym samy cały mecz 3:1.

Porażka kosztowała MCKiS utratę pozycji wicelidera właśnie na rzecz ekipy z Rybnika. Teraz przed jaworznianami kolejne ważne spotkanie – już w środę o godzinie 18:30 w Jaworznie zmierzą się silną ekipą TKS Auto Partner Tychy. Tyszanie walczą i miejsce w czołowej czwórce i ścigają MCKiS. W poprzedniej rundzie oba zespoły stworzyły świetne widowisko a TKS u siebie wygrał 3:2. Teraz najwyższa pora na rewanż. Na tym etapie rozgrywek każdy punkt jest bardzo ważny, bowiem im lepsza pozycja w tabeli na koniec rundy zasadniczej, tym teoretycznie na łatwiejszego rywala można trafić w play-off a to właśnie te rozgrywki powinny być priorytetem dla każdego teamu.

TS Volley Rybnik – MCKiS Jaworzno 3:1

(20:25, 25:18, 25:19, 25:23)