Kultura i rozrywka

Basia Janyga walczy o Eurowizję

Jaworznianka Basia Janyga znana m.in. ze świetnych występów w programie The Voice of Poland startuje w krajowych preselekcjach do Eurowizji z piosenką „Never Forget”.

W tym roku Konkurs Eurowizji rokrocznie przyciągający przed ekrany setki milionów widzów na całym świecie odbędzie się w Portugalii. W poszczególnych krajach ruszyły już preselekcje, które mają wyłonić reprezentantów poszczególnych państw. W Polsce do końca stycznia można zgłaszać utwory do Krajowych Eliminacji 2018. O miejsce w finale postanowiła również powalczyć Basia Janyga. Do eliminacji zgłosiła utwór „Never Forget”, który jest jej autorską kompozycją i za kilka dni będzie miał swoją premierę.

W lutym TVP ogłosi nazwiska wybranych przez komisję finalistów, którzy 3 marca powalczą o głosy telewidzów i jurorów w finale krajowych preselekcji. Liczymy na to, że wśród finalistów znajdzie się również Basia Janyga, za którą mocno trzymamy kciuki.

Basia obecnie pracuje nad swoim debiutanckim albumem. Krążek bliski będzie muzyce soulowej i funkowej, na pewno nie zabraknie na niej też ballad. Płyta ma zawierać 12 kompozycji. Większość utworów powstało we współpracy z Romanem Jońcą – pianistą jazzowym, aranżerem, kompozytorem który przy okazji w życiu prywatnym jest partnerem życiowym wokalistki.

Najnowsze

To Top