Bezpieczeństwo

MZDiM doświetli przejścia dla pieszych

Działania z zakresu poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego, szczególnie dedykowane przechodniom, to ważny obszar działań Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów w Jaworznie. Niechronieni Użytkownicy Ruchu Drogowego mogą liczyć na kolejne prace, mające na celu poprawę ich bezpieczeństwa i widoczności w rejonie przejść dla pieszych.

Już w poprzednich latach jednostka zrealizowała duży zakres zadania związanego z doświetlaniem przejść dla pieszych. Wtedy to m. in. na przejściach wzdłuż ul. Piłsudskiego zamontowane zostały dodatkowe oprawy oświetleniowe nad zebrami. Część przejść została wzbogacona o kocie oczka wbudowane w jezdnię, tworzące system, wzbudzany przez pieszego, który wchodzi na jezdnię, a także migające znaki ostrzegawcze D6 („kroczący ludzik”) i tabliczki T25 („agatka”). Elementy bezpieczeństwa ruchu drogowego pojawiły się także w różnych formach na dwóch przejściach wzdłuż ul. Piekarskiej. Doświetlone zostały także przejścia na ul. 11 Listopada oraz na Placu św. Jana.

Wzorem wcześniejszych działań, MZDiM zamierza w bieżącym roku doświetlić kolejne przejścia dla pieszych. Zakres i forma rozwiązań mających poprawić bezpieczeństwo w rejonie przejść dla pieszych jeszcze nie są ustalone – wiadomo jednak, że sporo miejsc będzie mogło stać się bezpieczniejszymi poprzez wprowadzenie odpowiednich elementów w obrębie pasów. O dalszych losach akcji doświetlania przejść dla pieszych będziemy informować.

Najnowsze

To Top