Kultura i rozrywka

Harmonijkowy Atak w Jazz Clubie

Prawdziwa inwazja bluesowego grania na harmonijkach czeka nas w sobotę w Jazz Clubie Muzeum. Harmonijkowy Atak zawita do Jaworzna.

Bluesowa supergrupa? Byłoby to pewnie dobre określenie dla fenomenu Harmonijkowego Ataku, gdyby nie fakt, że wyobraźnia muzyczna członków zespołu dawno wyłamała się z ram czystego bluesa. To, co dzięki nim otrzymujemy, to wybuchowy międzygatunkowy koktajl, w którym liczy się finezja, wirtuozeria, a przede wszystkim – dobra zabawa. Trudno się temu dziwić, biorąc pod uwagę, iż w skład grupy wchodzi ścisła ekstraklasa polskiego blues-rocka. Kwartet harmonijkarzy – Tomek Kamiński, Michał Kielak, Bartek Łęczycki i Łukasz Wiśniewski – to weterani, o których wirtuozowskich umiejętnościach wiedzę od dawna wszyscy zainteresowani. Towarzyszą im dwaj najlepsi wybitni gitarzyści – Jacek Jaguś i Piotr Grząślewicz, a także atomowa sekcja rytmiczna w składzie Andrzej Stagraczyński – bas i Adam Partyka – bębny.

W Jaworznie Harmonijkowy Atak wystąpi już w sobotę 20 stycznia o godzinie 20:00. Bilety do nabycia w Jazz Clubie. Cena w przedsprzedaży 35 zł, w dniu koncertu 45 zł.

Najnowsze

To Top