Sport i rekreacja

Szczakowianka z nowym trenerem

Trener Szymon Stawowy wiosną poprowadzi Szczakowiankę Jaworzno w rozgrywkach Haiz IV ligi. Nowy szkoleniowiec Biało-Czerwonych na stanowisku zastąpił Andrzeja Sermaka.

Niespełna 40-letni trener w piątek został oficjalnie zaprezentowany jako nowy szkoleniowiec ekipy Jaworznickich Drwali. Szymon Stawowy, w przeszłości solidny środkowy obrońca, jako trener prowadził m.in. IV-ligową Iskrę Pszczyna. Podczas pracy w Iskrze blisko współpracował z Mirosławem Dreszerem i Janem Furlepą. W 2010 roku z LKS-em Studzienice wywalczył awans do A klasy. Ostatnio związany był z grającym z bielskiej okręgówce Maksymilianem Cisiec a jesienią prowadził w kilku meczach inną ekipę z tej samej ligi – Skałkę Żabnica. Szymon Stawowy ma też doświadczenie jako działacz sportowy. Jako prezes pracował na rzecz klubu z ZINA Klasy okręgowej – LKS-u Sokół Wola.

W piątek nowy trener Szczakowianki spotkał się w siedzibie klubu z piłkarzami. W przyszłym tygodniu Biało-Czerwoni rozpoczynają intensywne treningi i przygotowania do sezonu ligowego. Jaworznianie w planie mają rozegranie kilku meczy kontrolnych. Zajęcia odbywać się będą na obiektach w Jaworznie oraz na sztucznej nawierzchni w pobliskim Chełmku. Trener w porozumieniu z Zarządem zamierza sprowadzić do klubu kilka nowych zawodników, którzy mieliby podnieść na wiosnę jakość drużyny.

Działacze klubu stawiają przed nowym trenerem konkretny cel – utrzymanie drużyny w Haiz IV lidze. Szczakowianka po rundzie jesiennej z zaledwie 6 punktami na koncie zajmuje ostatnie miejsce w I grupie Haiz IV ligi.

Foto: Szczakowianka.pl

Najnowsze

To Top