Bezpieczeństwo

Tragiczny pożar na Klonowej

Piątek był wyjątkowo pracowitym dniem dla jaworznickich strażaków. W mieście doszło do dwóch groźnych pożarów, w jednym z nich zginął 53-letni mężczyzna.

Do pierwszego z pożarów doszło ok. godziny 17:00 w domu jednorodzinnym na ul. Krzywej. W domu płonęło poddasze, ale spory ogień dzięki działaniom strażaków nie rozszerzył się na okoliczne posesje. W akcji brało udział 6 zastępów straży pożarnej, w tym jeden z Sosnowca. Na szczęście udało się uniknąć strat w ludziach, ale już wieczorem strażaków czekała kolejna walka z ogniem.

Około godziny 21:00 w 5-kondygnacyjnym bloku przy ul. Klonowej 7 wybuchł pożar. Służby powiadomił jeden z sąsiadów. Na miejsce przybyły cztery zastępy strażackie, które szybko poradziły sobie z ogniem. W akcji gaszenia udział brało 29 strażaków. W międzyczasie ewakuowano mieszkańców z tej samej kondygnacji. Niestety w mieszkaniu znaleziono zwłoki 53-letniego właściciela lokalu. Obecni na miejscu policjanci ustalili, że mężczyzna mieszkał sam i wykluczyli wstępnie udział osób trzecich w zdarzeniu. Prokurator polecił zabezpieczyć ciało mężczyzny do badania sekcyjnego. Dokładne okoliczności zdarzenia oraz przyczyny powstania pożaru, wyjaśniają teraz policjanci wspólnie z biegłym z zakresu pożarnictwa. Wiele wskazuje na to, że w mieszkaniu doszło do zaprószenia ognia.

Foto: Jaworzno112

Najnowsze

To Top