Sport i rekreacja

Satori z kolejnymi medalami

Klub Sportów Walki „Satori” Jaworzno nowy rok rozpoczął udanymi startami w Ogólnopolskiej Lidze Dzieci i Młodzieży w Ju-jitsu oraz Ogólnopolskim Turnieju Dzieci i Młodzików w Judo, w których wychowankowie trenera Łukasza Proksy godnie reprezentowali jaworznickie barwy, odnosząc wiele zwycięstw i zdobywając kilkanaście medali.

Katowicka hala sportowa MOSiR dnia 7 stycznia była gospodarzem pierwszego w tym roku turnieju w ramach Ogólnopolskiej Ligi Dzieci i Młodzieży w Ju-jitsu. W zawodach organizowanych przez Śląski Związek Ju-jitsu startowało ponad trzystu zawodników z kilkudziesięciu klubów z całej Polski. Jaworznianie rywalizujący w konkurencji fighting oraz newaza oddali serce na macie tocząc wiele widowiskowych walk i zdobywając liczne medale. Na pierwszych miejscach uplasowali się: Aleksandra Masternak w kategorii -48kg, Aleksander Olszówka w kategorii -34kg, Szymon Łąka w kategorii -34kg oraz Adela Niciarz w kategorii -40kg. Drugie miejsca zajęli: Hanna Kałuża w kategorii -48kg, Patryk Matusik w kategorii -55kg, Kamil Gąsiorowski w kategorii -34kg, Szymon Kałuża w kategorii -27kg oraz Franciszek Gąsiorowski w kategorii -24kg. Na trzecich lokatach znaleźli się:

Dawid Machna w kategorii -42kg, Adam Łąka w kategorii -27kg oraz Zofia Machna w kategorii -20kg. W kategorii juniorów -66kg do rywalizacji wrócił walczący z chorobą Arkadiusz Małek, który pierwszą walkę wygrał przed czasem i niestety z powodów silnych bólów musiał wycofać się z dalszej rywalizacji natomiast Jakub Owczarek uplasował się na piątej pozycji.

Tydzień później 14 stycznia w hali sportowej MOSiR w Sosnowcu odbył się pierwszy w nowym roku Ogólnopolski Turniej Dzieci i Młodzików w Judo. Do rywalizacji w olimpijskiej dyscyplinie przystąpiło ponad dwustu sportowców reprezentujących kilkunastu klubów z całego kraju. Po bardzo zaciętych walkach medale wywalczyli: złote Adela Niciarz w kategorii -40kg oraz Zofia Machna w kategorii -20kg natomiast Miłosz Królczyk w kategorii -22kg zdobył srebro a Dawid Machna brąz w kategorii -42kg.

Styczniowe turnieje są zawsze dużym wyzwaniem szczególnie dla zawodników, którzy rozpoczynają rywalizację w starszej grupie wiekowej. Trener Łukasz Proksa uważa, że jego wychowankowie stanęli na wysokości zadania a ich postawa na macie dobrze rokuje przed kolejnymi startami. W sobotę 13 stycznia ośmioro zawodników Klubu Sportów Walki „Satori” doskonaliło swoje umiejętności podczas zgrupowania Kadry Śląska w Ju-jitsu, które odbyło się w Mysłowicach w konkurencjach fighting oraz newaza. Gratulujemy medalowych pozycji i życzymy kolejnych sukcesów.

Start w zawodach odbył się w ramach zadania ”Ju-jitsu i Judo: Trening czyni mistrzem” wspieranego przez Urząd Miasta Jaworzna. Wszystkich chętnych do rozpoczęcia swojej przygody ze sztukami i sportami walki zapraszamy do wspólnych treningów Ju-jitsu i Judo, które odbywają się w halli sportowej przy Szkole Podstawowej nr 6 w Jaworznie. Szczegółowe informacje o treningach: Tel. 502 138 185, www.jujitsu.satori.jaw.pl, www.facebook.com/jujitsu.satori.jaw.

Najnowsze

To Top