Kultura i rozrywka

Karnawał z „Archetti” – przeboje muzyki klasycznej, ale także gorące brazylijskie rytmy

„Archetti” Orkiestra Kameralna Miasta Jaworzna zaprasza miłośników muzyki na doskonałą zabawę podczas „Koncertu Karnawałowego”. Koncert odbędzie się 4 lutego w Sali Koncertowej „Archetti” w Jeleniu.

Rok 2017 upłynął nam pod znakiem różnorodności. Na przestrzeni ostatnich dwunastu miesięcy mieliśmy okazję zaprezentować kompozycje pochodzące z epoki baroku, poprzez tętniącą emocjami muzykę romantyzmu, twórczość kompozytorów XX wieku, jazzowy repertuar Elli Fitzgerald, a kończąc na polskiej premierze muzyki najnowszej (dla tych, którzy już nie pamiętają – JAV Festival, nasz koncert z Yury Revichem i pierwsze polskie wykonanie „Violintango” Melani Mestre). Sami Państwo przyznacie, że był to rok pełen wrażeń – mamy nadzieję, że podobnie jak dla nas, tak i dla naszej publiczności – wyłącznie tych pozytywnych! Nadchodzące miesiące będą obfitować w niemniej ciekawe wydarzenia muzyczne w naszej instytucji, a na najbliższy koncert Archetti zapraszamy już na początku lutego.

Już 4 lutego w naszej siedzibie w Jeleniu zagramy dość niestandardowy koncert karnawałowy. Karnawał niejedno ma imię – eleganckie bale w Wiedniu, feeria barw na brazylijskim sambodromie, czy szalone prywatki w polskich mieszkaniach. Każdy bawi się jak lubi, a my chcielibyśmy bawić się z Państwem! Program koncertu będzie bardzo różnorodny.

Zagramy zarówno klasyczne przeboje tego sezonu, czyli utwory Straussów, ale nie zabraknie również ognistego „Tańca z szablami” Arama Chaczaturiana, który z pewnością spowoduje szybsze bicie serc i rytmiczne potupywanie do muzyki. Myśląc o tanecznych gorących rytmach nie zapomnimy o wielbicielach tanga – „Por una cabeza”, nieśmiertelna melodia Carlosa Gardela zabrzmi również na jeleńskiej scenie. W rozrywkowym repertuarze „Archetti” swoje miejsce ma również doskonale wszystkim znany utwór „Hit the road, Jack”, który niezmiennie cieszy się popularnością i zawsze prowokuje do pstrykania w trakcie oraz do owacji po jego wykonaniu – liczymy, że i tym razem nic się nie zmieni!

Koncert karnawałowy będzie kolejnym wydarzeniem, w które wpisuje się nasz program „Młodzi w kulturze”. Bardzo cieszymy się z tak dużego zainteresowania tą inicjatywą i będziemy szczęśliwi, jeśli na stałe wpisze się na mapę kulturalną Jaworzna i okolic. Zachęcamy do śledzenia na bieżąco wydarzeń z nią związanych, szczegóły znaleźć można na naszej stronie internetowej www.archetti.pl w zakładce „Kliknij w kulturę”.

Jako, że Nowy Rok dopiero raczkuje, chcielibyśmy złożyć wszystkim najserdeczniejsze życzenia zdrowia, pomyślności i spełnienia wszystkich planów na nadchodzące miesiące. Oby Państwa dni przepełnione były słońcem, uśmiechem i piękną muzyką! Wszystkiego wspaniałego życzy „Archetti”!

Koncert karnawałowy „Archetti” odbędzie się 4 lutego o godzinie 17:00 w naszej Sali Koncertowej w Jeleniu, przy ul. Wiosny Ludów 1. Bilety w cenie 25zł są dostępne w siedzibie Orkiestry (ul. Wiosny Ludów 1) oraz możliwy jest ich zakup przez stronę internetową www.archetti.pl/kup-bilet.

Do zobaczenia!

Więcej: web.facebook.com/events/1358711997574197/

 

Najnowsze

To Top