Bezpieczeństwo

Policyjna akcja „Smog”

Policjanci z jaworznickiej drogówki, podobnie jak wielu innych stróżów prawa w całym kraju, prowadzą dzisiaj na drogach działania w ramach akcji „Smog”.

Policyjna akcja rozpoczęła się o godzinie 6.00 i potrwa do godziny 22.00. Główną ideą akcji jest kontrola jak największej ilości samochodów w celu wyeliminowania tych pojazdów, których jazda po drogach stwarza zagrożenie dla środowiska naturalnego.

W dzisiejszych działaniach „Smog” zaangażowani są policjanci z Wydziałów Ruchu Drogowego z wszystkich komend powiatowych i miejskich policji w całym kraju. Główną ideą ogólnopolskiej kampanii jest ograniczenie emisji spalin samochodowych do atmosfery, szczególnie poprzez ujawnianie i eliminowanie nieprawidłowości w zakresie stanu technicznego pojazdów, przede wszystkim dotyczących uszkodzeń i wadliwego działania układu wydechowego, lub nieprawidłowej pracy silnika. Od momentu rozpoczęcia akcji, od godziny 6.00 kontrolowany jest także stan trzeźwości kierowców, czas ich pracy oraz posiadane uprawnienia do kierowania. Policjantów tradycyjnie można spotkać w rejonie głównych ciągów komunikacyjnych na których występuje wzmożony ruchu samochodów ciężarowych.

Źródło: KMP w Jaworznie

Najnowsze

To Top