Historia

Będzie skwer im. kpt. Stanisława Nowakowskiego

Przed rokiem – 27 stycznia 2017 – zmarł zasłużony jaworznianin, żołnierz formacji zbrojnych Armii Krajowej Podziemnego Państwa Polskiego i prezes jaworznickiego koła Światowego Związku Żołnierzy AK. Już wkrótce pamięć o nim zostanie utrwalona w przestrzeni miejskiej.

Zbliża się pierwsza rocznica śmierci kapitana Stanisław Nowakowskiego – jaworznickiego bohatera, żołnierza AK, patrioty oraz krzewiciela pamięci o swych towarzyszach broni, którzy przelali krew w obronie Ojczyzny.

Prezydent Paweł Silbert podczas środowej konferencji prasowej na temat inwestycji w centrum, przypomniał sylwetkę kpt. Nowakowskiego i zadeklarował, iż Jaworzno nie zapomni o swych bohaterach. Prezydent zapowiedział, że po zrealizowaniu inwestycji wystąpi z propozycją do Komisji Nazewnictwa Ulic i Obiektów, aby nowy publiczny skwer w reprezentacyjnym miejscu miasta przed Halą Widowiskowo-Sportową nosił imię kpt. Stanisława Nowakowskiego.

Dodał również, iż obszar skweru będzie przestrzenią w całości poświęconą uhonorowaniu jaworznickich kombatantów walk o niepodległość. Pojawią się tu upamiętniające ich tablice.

Najnowsze

To Top